دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 20
کد خبر: ۲۲۲۰۳۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: امسال برنامه‌ریزی برای توانمندسازی 25 هزار نفر در بخش دولتی صورت گرفته و در بخش خصوصی نیز آموزش‌های مهارتی به بیش از 12 هزار نفر ارائه می‌شود تا زمینه‌های کارآفرینی در استان مهیا شود.
به گزارش سوک،عبدالمجید دراهکی در همایش کسب و کار فردی با رویکرد مهارت‌آموزی در بوشهر ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت و با بیان اینکه مهارت‌آموزی لازمه ایجاد اشتغال و کارآفرینی است اظهار داشت: امروزه برای دستیابی به ثروت، رفاه و اشتغال، پرداختن به توسعه کارآفرینی امری اجتناب ناپذیر محسوب می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه مهارت‌آموزی در فنی  و حرفه‌ای ، زیربنای رونق اشتغال و کارآفرینی است، افزود : امسال بر اساس برنامه‌ریزی 11 همایش کارآفرینی و کسب و کار بر اساس ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال در استان بوشهر با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای و دستگاه‌های دخیل در امر اشتغال برگزار خواهد شد.

وی مهارت‌آموزی و کسب تخصص در فنی و حرفه‌ای را زیربنای رونق اشتغال و تولید در جامعه دانست و بیان کرد:استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مهم صنعتی، خدماتی و تولیدی نقش مهمی در رونق تولید و کارآفرینی دارد.

دراهکی با تاکید بر توانمندسازی نیروهای جوان برای اشتغال آنان تصریح کرد: مناطق صنعتی پارس جنوبی، نیروگاه اتمی، تأسیسات نفتی و مراکز صنعتی تولیدی در بخش‌های مختلف، ظرفیت‌های تولیدی در عرصه گردشگری، شیلاتی، خدماتی و کشاورزی از دیگر قابلیت‌های این استان استکه می‌توان با توسعه کارآفرینی در این حوزه‌ها گامی مهم در حوزه اشتغال جوانان برداشت.

این مسؤول با اشاره به اینکه بسترهای ایجاد اشتغال در فنی و حرفه‌ای مهیا است، خاطرنشان کرد: امسال برنامه‌ریزی برای توانمندسازی 25 هزار نفر در بخش دولتی صورت گرفته و در بخش خصوصی نیز آموزش‌های مهارتی به بیش از 12 هزار نفر ارائه می‌شود تا زمینه‌های کارآفرینی در استان مهیا شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد