جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 24
کد خبر: ۲۲۲۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهرگفت: این استان با ۱ درصد سرانه جمعیتی سهمیه ۵ میلیارد تومانی دریافت قیر رایگان دارد که با پیگیری‌های انجام شده سهمیه قیر رایگان عمران روستاهای استان بوشهر به ۳۵ میلیارد تومان ۷ برابر افزایش یافت.
به گزارش سوک؛ حمید حیدری‌بریدی در گفت‌وگو با تسنیم از اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان خبر داد و اظهار داشت: در اجرای این طرح که به‌زودی عملیاتی می‌شود 2 هزار و 300 واحد مسکونی در شهرهای مختلف استان بوشهر ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی به منظور تعادل بخشی بین عرضه و تولید مسکن است خاطر نشان کرد: براساس این طرح  400 هزار واحد مسکونی تا سال 1400 در شهرهای  مختلف کشور ساخته می‌شود که سهم بنیاد مسکن در این طرح 100 هزار واحد مسکونی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن به‌زودی آغاز می‌شود تصریح کرد: در این طرح تاکنون 300 نفرمتقاضی در استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند.

حیدری‌ با اشاره به ساخت  120 واحد مسکونی در شهر چغادک ویژه متقاضیان بوشهری افزود: در این برنامه با تملک زمین تاکنون تهیه نقشه آن در فاز نخست عملیاتی شده و طراحی  نقشه در فاز دوم در دست اقدام است.

وی، از ساخت 180 واحد مسکونی در شهر خورموج خبر داد و بیان کرد: در مجموع در استان بوشهر تاکنون 300 نفر برای مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به ویژگی این طرح و پرداخت تسهیلات افزود: سه نوع تسهیلات شامل 40 میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود 4 درصد، 20 میلیون تومان با سود 2 درصد و 75 میلیون تومان وام مسکن برای هر واحد در طرح اقدام ملی مسکن پرداخت می‌شود.

حیدری از اجرای طرح عمران و آبادانی روستاها خبر داد و خاطر نشان کرد: برای تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی در روستاها، هر ساله سهمیه قیررایگان واگذار می‌شود.

وی، با بیان اینکه سهمیه قیر رایگان اسفالت معابر و خیابان‌های روستایی بر اساس سرانه جمعیت توزیع می‌شود گفت: استان بوشهر با 1 درصد سرانه جمعیتی سهمیه 5 میلیارد تومانی دریافت قیر رایگان دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر، سهمیه امسال قیر رایگان استان را 35 میلیارد تومان دانست و گفت: با قیر رایگان اختصاصی طرح عمران روستایی و هادی در 256 روستای استان بوشهر اجراء می‌شود.

حیدری، با تاکید بر توسعه عمران و آبادانی در روستاها بیان کرد: با اجرای این  طرح‌ها ضمن بالا بردن ارتقاء کیفیت زندگی و بهسازی محیط در روستاهای سطح استان، نسبت به مشارکت پذیری روستاییان در اجرای پروژه‌های عمرانی و در مقابله با پدیده مهاجرت به شهرها نیز تاثیر به‌سزایی دارد.

وی، اعتبارات مصوب طرح‌های هادی روستایی استان بوشهر را 370 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: امسال تاکنون 210 میلیارد ریال برای اجرای 400 طرح هادی اختصاص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از اختصاص 370 میلیارد ریال از اعتبار ملی به اجرای طرح‌های هادی روستایی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: امسال همچنین  56 طرح عمرانی در روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با اعتبار اولیه 208 میلیارد ریال با مشارکت وزات نفت اجرایی شده است.

حیدری گفت: تاکنون 191 میلیارد ریال از اعتبارات یاد شده محقق یافته و این طرح‌ها نیز با پیشرفت فیزیکی 95 درصد در حال اجرا است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد