جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 24
کد خبر: ۲۲۲۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
امام جمعه بوشهر:
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم حمایت از بیماران، گفت: بسیاری از بیماری‌های ناهنجاری مادرزادی با آموزش والدین قابل‌پیشگیری است.
فرهنگ حمایت از  بیماران در جامعه نهادینه شود

به گزارش سوک، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح شنبه در آئین افتتاح دفتر موسسه خیریه محکم در استان بوشهر اظهار داشت: حمایت از خانواده‌های بیماران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه درمان بیماری ناهنجاری‌های مادرزادی درازمدت و هزینه‌بر است، افزود: بیماری ناهنجاری مادرزادی اقتصاد خانواده را دچار بحران می‌کند چون هزینه این بیماری بسیار زیاد است و به‌نوعی خانواده و محیط پیرامونی را درگیر خود می‌کند.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: بیماری ناهنجاری مادرزادی موجب از بین رفتن تمرکز ذهنی و آرامش روحی و روانی بیمار، خانواده و محیط پیرامونی و ضربه زدن به حوزه اقتصاد خانواده به شکل خیلی جدی و از آن‌طرف ایجاد بحران منابع انسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه کار در عرصه درمان بیماران ناهنجاری‌های مادرزادی یک کار بنیادی و استراتژیک است تصریح کرد: اگر این بیماران درمان شوند و به حدی برسیم که این افراد در آینده تولید علم، محصول دانش‌بنیان و تولید فکر کنند درنتیجه پیشرفت جامعه را در بر خواهد داشت.

صفایی بوشهری افزود: بنابراین آموزش پیشگیرانه در این خصوص باید مدنظر قرار بگیرد و در این راستا صداوسیما و ستادهای نماز جمعه از هرگونه تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه آموزش و نگهداری از بیماران با ناهنجاری‌های مادری‌ نیز حساس است افزود: بسیاری از خانواده‌های دارای این نوع بیمارها، آگاهی کاملی از روش نگهداری و پرستاری صحیح ندارند، بنابراین همین موضوع موجب تشدید این بیماری می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: خیلی از افراد از بسیاری روش‌های درمانی و حمایتی ازجمله مراجعه به موسسه محکم اطلاع ندارند، بنابراین باید در این خصوص اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود و باید روح ناامیدی از خانواده این بیماران گرفته شود و روند درمان آن‌ها در مسیر صحیح قرار داده شود.

وی با بیان اینکه نکته بعدی مدیریت درمان این نوع بیماران است، درمان خود یک نوع مدیریت است که هم‌خانواده باید آموزش مدیریت درمان ببیند و هم خود موسسه در استان‌ها و شهرستان‌ها باید کاملاً دارای شمع و دانش مدیریت در عرصه درمان باشند تصریح کرد: بسیاری از بیماران به دلیل عدم مدیریت درمان توسط خانواده‌ها دچار بحران جدی می‌شوند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد