جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 24
کد خبر: ۲۲۲۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
استاندار بوشهر گفت: طی یک سال گذشته حجم تولید آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر و کنگان از ۲۰ هزار مکعب در روز به ۳۰ هزار و ۵۰۰ مکعب در روز افزایش یافته است.
به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند ظهر شنبه در نشست شورای آب استان بوشهر اظهار داشت: در راستای رفع مشکلات بخش آب در استان بوشهر تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفته است و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

وی با اشاره به کاهش مشکلات آب استان نسبت به سال قبل، خاطرنشان کرد: طی یک سال و نیم اخیر کارهای بسیار خوبی در حوزه آب استان بوشهر انجام شده است که در طول دوران انقلاب بی‌نظیر بوده است.

استاندار بوشهر با اشاره به تخصیص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبرسانی استان اضافه کرد: با مشارکت آبفای پنج استان، نسبت به اصلاح، بهسازی و نوسازی شبکه‌های فرسوده آبرسانی در استان بوشهر اقدام شد.

وی با تقدیر از خدمات، فعالیت و تلاش مسئولان دستگاه‌های اجرایی در رفع مشکلات آب استان، تصریح کرد: طرح‌ها و اجرای پروژه‌های آبرسانی استان بوشهر به صورت مداوم رصد می‌شود.

گراوند از افزایش حجم تولید آب از تاسیسات آب شیرین‌کن کنگان از ۱۰ هزار به ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب خبر داد و بیان کرد: حجم تولید آب در آبشیرین‌کن بوشهر نیز از ۱۰ هزار به ۱۸ هزار متر مکعب افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات و کمبودهای مالی دولت باعث توقف طرح‌های آبرسانی استان بوشهر نشده است، تاکید کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر مصوبات بسیار خوبی را برای توسعه طرح‌های آبرسانی داشتیم.

گراوند با اشاره به پیگیری مستمر برای اجرای طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر گفت: اجرای طرح‌های آبرسانی، وضعیت تامین آب آشامیدنی استان بوشهر را به شرایط طبیعی و نرمال رسانده است.

وی با بیان اینکه تکمیل طرح‌های آبرسانی، منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر را پایدار می‌کند اظهار داشت: تسریع در اجرای طرح خط انتقال آب از سد کلمه دشتستان، تکمیل شبکه برق ایستگاه پمپاژ آب دیلم، تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی روستاهای عسلویه، دشتی و تنگستان، تسریع در خط انتقال آب سیراف به جم، اجرای آب شیرین‌کن ۱۷ هزار متر مکعبی برازجان، نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در دستگاه‌های اجرایی و ادارات و اجرا و احداث سد کاردنه دشتی با جدیت دنبال می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد