دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 27
کد خبر: ۲۲۲۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
سرپرست آب منطقه‌ای بوشهر:
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ساخت شش سد در استان بوشهر گفت: زیرساخت‌های حوزه آب تقویت می‌شود.
ساخت ۶ سد در استان بوشهر/ زیرساخت‌های حوزه آب تقویت می‌شود

به گزارش سوک، حسین باشی‌زادگان بعد از ظهر شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های اضطراری آب آشامیدنی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه و تقویت زیرساخت‌های حوزه آب در استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در استان بوشهر ساخت شش سد آغاز شده است که تکمیل این طرح‌های سدسازی باعث تقویت منابع آبی استان در بخش‌های آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی می‌شود.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از تلاش برای تامین آب پایدار در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: با اجرایی شدن طرح‌های تدوین شده مشکل آب شهرها و روستاهای شهرستان دشتی برطرف می‌شود.

وی از حفر چاه و اجرای خط انتقال از تنگ‌سدر برای رفع مشکلات آب روستاهای دشتی دشتی خبر داد و بیان کرد: از محل سفر هئیت دولت به استان بوشهر برای انتقال آب از تنگ سدر به دشتی اعتباراتی ابلاغ شده است.

باشی‌زادگان از تصویب ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای سدکاردانه با هدف تامین آب شهرها و روستاهای دشتی خبر داد و افزود: حجم ذخیره سد کاردانه سالانه پنج میلیون متر مکعب آب است و طی دو سال ساخته می‌شود.

وی ساخت سد کاردانه را یکی از اولویت‌های مهم شهرستان دشتی عنوان کرد و گفت: با تکمیل آن آب مورد نیاز شهرها و روستاهای شهرستان دشتی تامین و دغدغه این منطقه را برطرف می‌کند.

توسعه طرح‌های آبشیرین‌کن

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به کاهش چشمگیر مشکلات حوزه آب استان بوشهر در تابستان امسال بیان کرد: توزیع آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر بهبود یافته است.

عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به حفر، تجهیز و کف‌شکنی چاه، اجرای شیرین‌سازی آب دریا و ساخت سد، ویژه تامین آب آشامیدنی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از بخشی از این طرح‌ها مشکلات تنش آبی در استان را کاهش داده است.

وی بیان کرد:در حال حاضر طرح شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی شهرهای استان بوشهر به ظرفیت تولید ۶۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز در دست اجرا است که با تکمیل این طرح‌ها منابع آب آشامیدنی این استان پایدار می‌شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه به‌زودی پروژه آب شیرین‌کن برازجان عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود گفت: این پروژه که در ساحل بوشهر ساخته می‌شود دارای ۱۷ هزار متر مکعب ظرفیت تولید آب آشامیدنی است و توسط بخش خصوصی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی از افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: ظرفیت تولید آب از آب‌شیرین‌کن ۱۰ هزار مترمکعبی با اجرای طرح توسعه‌ای اکنون به ۱۸ هزار مترمکعب افزایش یافته که تا پایان سال به ۲۲ هزار متر مکعب می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح توسعه‌ای در پروژه آب شیرین‌کن ۱۰ هزار مترمکعبی کنگان تصریح کرد: این تاسیسات اکنون قادر است در شبانه‌روز افزون بر ۱۲ هزار مترمکعب آب آشامیدنی تولید و به شبکه آبرسانی کنگان انتقال دهد.

حمزه‌پور با اشاره به تامین آب شهر عسلویه بیان کرد: برای اجرای طرح آب شیرین‌کن عسلویه به ظرفیت ۵ هزار متر مکعب به‌زودی فراخوان انتخاب پیمانکار پروژه برگزار می‌شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد