کد خبر: ۲۲۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر خبر داد
وی گفت: مجوزهای لازم برای تاسیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان بوشهر ایجاد شده و این مرکز از مهرماه فعالیت خود را در 5 رشته حسابداری دولتی، فناوری اطلاعات شبکه، تربیت مربی پیش دبستانی، شیلات و گمرک آغاز می‌کند.
به گزارش سوک، در آستانه روز خبرنگار رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر میزبان خبرنگاران بود تا ضمن تبریک این روز به اصحاب رسانه ، گوشه ای از کارکرد این مجموعه را بازگو کند.

علی احمدی‌زاده ، رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر

*  جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای مولد انقلاب است. این نهاد با برخورداری از ظرفیت‌های مختلف، منشاء خدمات ارزنده‌ای در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، فناوری آموزش و توانمندسازی دانش آموختگان دانشگاه‌ها است.

*  این نهاد دارای موسسات و شرکت‌های دانش بنیان و تجاری، مجتمع تحقیقاتی و پارک علم و فناوری و دپارتمان‌های پزشکی، هنر و معماری، فنی و مهندسی و علوم انسانی است که در آن دوره‌های تخصصی ویژه دانشجویان با حضور استادان برجسته برگزار می شود.

* از ابتدای شکل گیری آن در سال 1396 تاکنون 2 هزار طرح اشتغال‌زایی در جهاد دانشگاهی استان بوشهر عملیاتی و اشتغال این افراد فراهم شده است.

* توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین ایجاد و توسعه مشاغل خانگی نیز در دستور کار این جهاد قرار گرفته که با ۱۵۰ نفر آغاز شده و تا ۲ هزار نفر رفیت دارد.

*مجوزهای لازم برای تاسیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان بوشهر ایجاد شده و این مرکز از مهرماه فعالیت خود را در 5 رشته حسابداری دولتی، فناوری اطلاعات شبکه، تربیت مربی پیش دبستانی، شیلات و گمرک آغاز می‌کند.

*  دارای تفاهم نامه های جداگانه همکاری و تعامل با  نیروگاه اتمی و منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی هستیم. برای برگزاری دوره‌های تخصصی در راستای توانمندی دانشجویان مورد استفاده صنعت، برنامه‌هایی با منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و نیروگاه اتمی بوشهر اجراء کرده ایم.
 
* با توجه به راه‌اندازی بانک خون بند ناف در استان بوشهر تاکنون بیش از 500  نمونه خون بند ناف در بانک سلول‌های بنیادین ذخیره سازی شده است.

* در ارتباط با ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی در گذشته نیاز بود که مردم به استان فارس مراجعه کنند ولی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بانک ذخیره‌سازی بند ناف در بوشهر راه‌اندازی شده است.از زمان راه اندازی تاکنون یکهزار مورد مراجعه به این بانک صورت گرفته و ۵۰۰ مورد ذخیره‌سازی انجام شده است.

* با توجه به نبود آزمایشگاه ژنتیک در بوشهر باید نمونه‌ها برای آزمایش به استان فارس ارسال شود که به طور معمول با مشکلاتی مواجه است. برای جلوگیری از معلولیت‌های مادرزادی نیاز به ایجاد آزمایشگاه ژنتیک در استان بوشهر است که امیدواریم برای راه‌اندازی آن اعتبارات لازم تامین شود.

* استان بوشهر قطب پرورش آبزیان ماهی و میگو کشور است. پرورش آبزیان یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است و با توجه به ظرفیت بالای پرورش آبزیان در آب های استان بوشهر برای فراهم شدن بچه ماهی پرورشی ، زمینه تولید بچه ماهی سی‌باس در جهاد دانشگاهی بوشهر با اعتبار 8 میلیارد تومان فراهم می‌شود. با راه‌‌اندازی مرکز تولید بچه ماهی سی‌باس، این استان به عنوان قطب تولید در پرورش این آبزیان به شمار می رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد