جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 17
کد خبر: ۲۲۲۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۸
حواشی انتخابات هیات رئیسه شورای بوشهر
در حالی بعد از ظهر امروز انتخابات هیات رئیسه شورای شهر بوشهر برگزار شد که برزگرزاده به شدت به انتقاد از شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان بوشهر پرداخت و کارکرد آنها را مصداقی بر دخالت بر انتخابات هیات رئیسه دانست.
به گزارش سوک، انتخابات هیات رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر در حالی بعد از ظهر امروز برگزار شد که با یک سری حواشی همراه بود.

بر اساس این گزارش در حالی ابوذر دهدار رئیس دو ساله شورای شهر بوشهر برای سومین بار کاندیدای انتخاب ریاست شورا برای سال سوم شده بود که عبدالخالق برزگرزاده رئیس چهار ساله شورای چهارم از وی خواست که در خصوص برنامه های وی در سال دوم ریاست شورا و برنامه های آتی وی در سال سوم توضیحاتی ارائه دهد.

دهدار در پاسخ به این پرسش، ضمن بیان بخشی از دست آوردهای شورای پنجم در سالی که گذشت اعلام کرد سعی وی ایجاد همدلی و اتحاد در شورا در جهت پیگیری همه جانبه مطالبات مردمی ، توجه کاربردی به اجرای ضوابط و دستور العمل ها در جهت بهینه اجرا شدن این دستورالعمل ها ، نظارت قانونی بر کارکرد شهرداری ،  تعامل با دستگاه های اجرایی جهت تحقق یافتن برنامه های توسعه محوری، استقبال از طرح ها و پیشنهادات ارسالی از کمیسون ها برای رفاه حال شهروندان و توجه به شهروندان برای حضور موثر در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی متناسب با کارکرد فرهنگی شورا و شهرداری بوده است.

پس از اتمام سخنان دهدار، برزگرزاده در حالی که یکی از اعضا شورای شهر را مورد اشاره قرار داد گفت: حدود دو ماه پیش در جلسه ای با حضور تعدادی از اعضاء شورای شهر، یکی از بانوان شورا اعلام کرد که برای کاندیداتوری ریاست شورا در سال سوم اقدام خواهد کرد.

در آن جلسه به ایشان متذکر شدیم که وی بر عهدش ثبات قدم ندارد که ایشان برای اثبات تصمیمش، از خود در حین گفتگو فیلمی را تهیه کرد و و حتی گفت که به دهدار برای ریاست شورا رای نمی دهد . متعاقب این موضوع چهار عضو شورای شهر که در این جلسه حضور داشتند به یک جمع بندی رسیدند که در راستای تحرک بیشتر در فعالیت های حوزه شهری و عملی کردن خواسته های مردمی به این نتیجه رسیدیم که این بانو عضو شورا گزینه مناسبت تری از رئیس کنونی شورا هستند و این موضوع را به بانوی عضو شورای شهر اعلام کردیم.

در حالی که همگان انتظار داشتیم که این عضو شورای شهر بر عهدش استوار بماند ، در چند روز پیش شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان بوشهر جلسه ای پیرامون انتخاب یک گزینه برای ریاست شورای شهر بوشهر تشکیل داد و در حالی که همه اعضاء این شورای سیاست گذاری حضور نداشتند ، پنج نفر به ریاست دهدار در شورا در مقابل چهار رای برای بانوی عضو شورا رای دادند.

پس از این جلسه و در حالی که فرصت چندانی برای انتخابات هیات رئیسه شورای شهر وجود نداشت ، این بانوی عضو شورای شهر عملا زیرقولش زد و در حالی که در فایل صوتی اعلام کرده بود که اگر یک رای هم داشته باشد کاندیدا ریاست شورای شهر می شود عملا از کاندیداتوری برای ریاست شورا انصراف داد هر چند ما به ایشان اعلام کرده بودیم که برای ریاست شما، هم پیمان شده ایم که متاسفانه امروز شاهد بدعهدی وی بودیم و ایشان خود را کاندیدای ریاست شورا نکرد. ما سعی می کنیم که فیلم صحبت هایش که خودش از خودش گرفته را با حفظ اخلاق منتشر نکنیم باشد که وی خود دچار عذاب وجدان شود.

برزگرزاده ادامه داد: نکته اساسی این که چرا شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان بوشهر برای ریاست شورای شهر تعیین تکلیف می کند؟ چرا باید هیات رئیسه شورا در خارج از این شورا تعیین شود؟ 

وی اظهار داشت: از همین جا به اصول گریان تبریک می گویم و دستشان درد نکند که توانستند رای اصلاح طلبان را بقاپند و با نفوذ در شورا ، بتوانند نصرتی عضو اصول گرای شورای شهر بوشهر را به عنوان نائب رئیس انتخاب کنند. از شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان بوشهر می خواهم که کارکردشان را در این زمینه مورد بازبینی مجدد قرار دهند که اگر کارکردشان درست بوده که به مردم اعلام کنند که چه میزان با آرمان هایشان فاصله گرفته اند.

روح اله نصرتی که برای دومین بار به عنوان نائب ریس شورای شهر بوشهر انتخاب شده بود در پاسخ به صحبت های برزگرزاده اظهار داشت: شخصیت کاری من در شورا مستقل است و خود را اصول گرا و یا اصلاح طلب نمی دانم . این موضع را از روز اول ورود به شورای شهر با بالاگرفتن پرچم مستقل اعلام کرده ام. 

وی ادامه داد: سرلوحه کار من در شورای شهر بر موضوع صداقت استوار است و هر فرد و گروهی صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهد با آنها همراه خواهم بود و اینک می بینم که دوستان اصلاح طلب شورا صادقانه رفتار می کنند و به همین دلیل در کنارشان تا زمانی که صادقانه عمل کنند خواهم بود . ما برای خدمت به مردم وارد شورای شهر شده ایم چرا که معتقدم شورا جای سیاسی کاری و توجه به کارکرد سیاسی احزاب اصلاح طلب و اصول گرا نیست.

نصرتی خطاب به برزگرزاذه گفت: آقای برزگرزاده کاش شما هم با یک نفر ( اشاره به بانوی عضو شورا) می ماندید.

پس از اتمام نطق برخی از اعضاء شورای شهر، رای گیری برای انتخاب رئیس، نائب رئیس و منشی شورا با حضور همه اعضاء انجام شد که ابوذر دهدار به عنوان تک کاندیدای ریاست شورا با شش رای ندا عبدالله زاده، طاهره شمشیری، پویا دولابی ، روح الله نصرتی ، کیوان هاشم زاده و رای خودش در مقابل سه رای مخالف عبدالخالق برزگرزاده، مهرزاد آسایش و اکبر توسلی برای یک سال دیگر به عنوان رئیس شورای شهر بوشهر انتخاب شد.

این شش نفر برای نواب رئیسی روح الله نصرتی در مقابل رای مخالف همان سه نفر ، رای مثبت دادند تا یک سال دیگر نصرتی در این جایگاه قرار گیرد. در کنار رای ممتنع هاشم زاده برای انتخاب شمشیری در جایگاه منشی شورا، 5 عضو شورا در مقابل سه رای منفی برزگرزاده، آسایش و توسلی ، رای مثبت دادند تا برای سومین سال پیاپی شمشیری بتواند در جایگاه منشی شورای شهر بوشهر قرار گیرد.

گفتنی است در روز یک شنبه رای گیری برای انتخاب روسای کمیسون های تخصصی شورای شهر بوشهر انجام می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد