دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 August 26
کد خبر: ۲۲۲۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
در آستانه اعلام نتایج کنکور
با همکاری و همدلی و اتحاد تشکل های جامعه اسلامی دانشجویان ، انجمن اسلامی ، بسیج دانشجویی، دانشگاه های علوم پزشکی بوشهر و خلیج فارس بوشهر ، افراد متخصص را در یک مکان مشخص گرد هم جمع می کنند تا به صورت کاملا رایگان دانش آموزان کنکوری را در انتخاب رشته راهنمایی کنند.
سوک: سال های زیادی است که تمام ایران من شاهد فشارهای بسیار زیادیروی نوجوانان خود و گاها جوانانش است ، دانش آموزانی ک پس از ۱۲سال درس خواندن باید ۱،۲،۳، یا سالهای بیشتری شدیدا تحت فشار باشند بدون این که بتوانند از بهترین و طلایی ترین زمان زندگی خود ک همین سنین است استفاده کنند.

در نهایت فقط ۴ساعت زمان برای تعیین سرنوشت ، ۴ساعتی که مسیر زندگی خیلی از آنها را تغییر میدهد ، ۴ساعتی پر از فشار مر از استرس و ۴ساعت سرنوشت ساز.

در این میان افراد و موسسات فراوانی با اسامی مختلف و زیاد از این اوضاع آشفته و پر استرس دانش آموزان و خانواده هایشان سوء استفاده میکنند و هزینه های گزافی را بر دوش خانواده ها گذاشته و پول های هنگفتی را به جیب میزنند، بدون روشن کردن چراغ تمام مسیر ها و بدون هیچ ضمانتی...

شاید از هر هزار دانش آموز فقط یک نفر به نتیجه دلخواه دست یابد که آن هم بخاطر هوش تلاش خود فرد است اما این موسسات آن را بنام خودشان تمام کرده و آن را در جلوی دوربین ها و فضاهای حقیقی و مجازی پررنگ میکنند و هیچ گونه مسولینی در قبال سایر دانش آموزان را نمیپذیرند و از فاش شدن حقایق جلوگیری می کنند.

البته این ۴ساعت فقط نیمی از مسیر است ، نیمه دیگر مسیر هنگام انتخاب رشته است که آن قصه هم برای خود سر دارز دارد که ملفیا های کنکور اینجا هم ساکت نمی نشینند و از اضطراب و آشوب و نگرانی دانش آموزان و خانواده هایشان نهایت سوءاستفاده را می کنند.

اگر احیانا کسی باشد که نتواند این هزینه ها را فراهم کند باعث افزایش فشار دوچندان روی دانش آموز و خانواده اش و بارش افکار منفی و فشار روحی بسوی آنان است و مصیبت دیگر نیز هنگامی است که یک دانش آموز به دانشجو در یک رشته خاص تبدیل شده و مدتی از عمر خود را در آن رشته تحصیل کرده و بعد از چند ترم متوجه میشود که به آن علاقه ای ندارد استعفا می دهد و بازهم آش همان آش و کاسه همان کاسه.

اینک دانشجویان خوش فکر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصمیم گرفته اند برای مقابله با تمام این استرس ها و فشارها و نگرانی ها و نا آگاهی و عدم شناخت رشته ها و شغل ها و بازارهای کار دانش آموزان عزیز و خانواده های گرامیشان و مبارزه با مافیاهای بزرگ کنکور و جلوگیری از سوء استفادهایشان و به حیب زدن سرمایه های بسیار زیادی از جیب ملت عزیزمان آن هم در شرایط اقتصادی امروز ، قدمی کوچک اما استوار و محکم بردارد که در این جهت با همکاری و همدلی و اتحاد تشکل های جامعه اسلامی دانشجویان ، انجمن اسلامی ، بسیج دانشجویی، دانشگاه های علوم پزشکی بوشهر و خلیج فارس بوشهر ، افراد متخصص را در یک مکان مشهص گرد هم جمع گردیده اند تا بصورت کاملا رایگان دانش آموزان عزیزمان را در انتخاب رشته راهنمایی کنند تا بهترین مسیر را برگزینند.

به امید فعالیت تمام دانشگاه های ایرانم در این زمینه و شکست مافیای بزرگ کنکور و حذف تعیین سرنوشت در ۴ساعت و حذف استرس ها و نگرانی ها و اضطراب ها برای فرزندان ایرانم

یادداشت: پریسا پیرایه دبیر فرهنگی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان علوم‌ پزشکی بوشهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد