جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 18
کد خبر: ۲۲۲۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
به مناسبت روز خبرنگار
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت:۴۲ میلیارد تومان در ۴ ماه نخست امسال بابت مطالبات مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت شد.
به گزارش سوک، پرویز رمضانی در مراسم تجلیل خبرنگاران در بوشهر از ارائه خدمات بیمه سلامت به 510 هزار نفر جمعیت استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: اکنون 48 درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش دریافت خدمات از بیمه سلامت هستند.

وی با اشاره به موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرار دارد بیمه سلامت استان بوشهر افزود:بیمه سلامت این استان برای ارائه خدمات به افراد تحت پوشش با 550 موسسه خصوصی درمانی ، تشخیصی و دارویی طرف قرارداد است و در این راستا همه 18 بیمارستان استان بوشهر، مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه‌ها و بیش از 200 پزشک عمومی و متخصص و فوق تخصص به بیمه شدگان سلامت خدمات ارائه می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در تمام شهرستان‌های بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون در سه شهرستان دیلم، گناوه و دشتی نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت اجرا شده که تا پایان امسال در تمام شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر اجرا می‌شود.

رمضانی، با اشاره به اینکه دفترچه بیمه درمانی هم‌پوشانی شده است گفت: در این راستادفترچه درمانی افراد تحت پوشش بیمه سلامت در بیمه‌های مختلف شناسایی و با اجرای طرح هم‌پوشانی دفترچه‌های دیگر بیمه‌ها باطل شده است.

وی، با بیان اینکه تاکنون 20 هزار نفر تحت طرح هم‌پوشانی دفترچه بیمه‌ای قرار گرفته‌اند خاطر نشان کرد: هر بیمه شده باید یک دفترچه درمانی داشته باشد در غیر این صورت در اجرای طرح هم‌پوشانی‌ دفترچه‌های اضافی باطل می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به پرداخت مطالبات موسسات طرف قرار داد افزود: 42 میلیارد تومان در 4 ماه نخست امسال بابت مطالبات مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت شده است.

رمضانی با بیان اینکه بیمارستان‌ها هزینه اصلی بیماران بر عهده دارند خاطر نشان کرد: 60 درصد کل هزینه‌های درمانی بیمه سلامت مربوط به بیمارستان‌ها است که تا فروردین امسال 100 درصد، اردیبهشت 70 درصد و خرداد ماه 25 درصد هزینه‌های بیمارستان‌ها به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است.

وی، با تاکید بر بر رسیدگی به وضعیت درمانی بیماران خاص افزود: بیماران تالاسمی، کلیوی، هموفیلی و ام.اس به عنوان بیماران خاص محسوب می‌شوند که تا 95 درصد خدمات آنان تحت پوشش بیمه سلامت است و این در حالی است که شیمی درمانی بیماران سرطانی 100 درصد تحت پوشش بیمه قرار دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در این نشست از پیگیری‌ مشکلات مردم توسط خبرنگاران قدردانی و از 25 خبرنگار حوزه سلامت با اهدا لوح تقدیر و هدیه تجلیل نمود./ آی هینا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد