جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 17
کد خبر: ۲۲۲۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
عصر یکشنبه؛
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: همزمان با سراسر کشور، مراسم دعای عرفه در ۲۵ بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود.
دعای عرفه در  ۲۵ بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش سوک، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دعای عرفه ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۰ مردادماه در ۲۵ بقعه و امامزاده شاخص استان بوشهر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری این مراسم در شهرستان جم، خاطرنشان کرد: مراسم دعای عرفه دربقعه متبرکه بی بی بانو شهرجم و امامزاده سیدحبیب الله (ع) ریز برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به محل برگزاری دعای عرفه در شهرستان دشتی، اذعان داشت: در بقعه متبرکه بدرمنیر روستای بامنیر و بقعه متبرکه میرمحمد طاهر روستای منقل شاهد برگزاری این مراسم خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این مراسم در شهرستان تنگستان در امامزاده میراحمد (ع) اهرم برگزار می‌شود، افزود: در امامزاده زیدبن علی (ع) روستای گلنگون، امامزاده شاه نعمت الله (ع) روستای آباد، امامزاده امیرکبیر روستای چاه پیرو امامزاده زین الشهداء(ع) اهرم برگزار خواهد شد.

اسماعیل پور با اشاره به اینکه این مراسم در شهرستان دیر در امامزاده محمد (ع) بردخون کهنهو امامزاده سیدجمال الدین (ع) بردستان برگزاری می‌شود، تصریح کرد: در شهرستان کنگان در امامزاده شاه حسین (ع) بنک و درجوار شهدای گمنام این شهرنیز این مراسم برگزار می شود.

وی به محل‌های برگزاری دعای عرفه شهرستان دشتستان نیز اشاره کرد و ادامه داد: درامامزاده ابراهیم (ع) روستای نینیزک ،امامزاده ابراهیم(ع) شهر کلمه امامزاده محمد (ع) تنگ ارم، شاهزاده احمد (ع) دالکی ، شاه قطب الدین حیدر روستای درودگاه ، شاه نورالله بنداروزو آقا میرهداف سعدآباد شاهد برگزاری این آئین خواهیم بود.

اسماعیل پور با بیان اینکه مراسم دعای عرفه در گناوه ودیلم هم برگزار می شود گفت: در گناوه در امامزاده سلیمان بن علی (ع)و امامزاده میر حاج و در دیلم در امامزاده حسن (ع) شاهد برگزاری این مراسم معنوی خواهیم بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: روز عرفه یکی از روزهای سفارش شده خدا است و در این روز انسان با دعا و نیایش علاوه بر طلب عفو از خداوند متعال ارتباط خود را با معبود بیشتر می کند.

وی بیان کرد: مراسم دعای پرفیض عرفه در شهر بوشهر در امامزاده عبدالمهیمن (ع)، امامزاده محمدبن باقر(ع)، امامزاده حسن و جعفر(ع) ریشهرو امامزاده هاشم (ع) پایگاه هوایی برگزار می شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد