دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 August 26
کد خبر: ۲۲۲۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۵
دکتر اسکندری خبر داد
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر از آغاز نام نویسی در رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه به ترتیب از ۲۷ مرداد و 2 شهریور ماه هرکدام به مدت یک هفته خبر داد.

به گزارش سوک؛ در آیینی با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاران و اصحاب رسانه تجلیل به عمل آمد.

دکتر حسین اسکندری، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر

*نام نویسی در رشته های مقاطع کاردانی از 27 مرداد ماه به مدت یک هفته و رشته های مقاطع کارشناسی از تاریخ 2 شهریور ماه به مدت یک هفته انجام می شود. متقاضیان می توانند دفترچه های راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت  www. sanjesh.org  دریافت دارند.

* 14 مرکز فعال علمی کاربردی در استان وجود دارد، با توجه به مصوبه هیات دولت در خصوص تعطیلی مراکز علمی کاربردی دولتی، 9 مرکز در استان تعطیل شده و تنها یک مرکز فرهنگ و هنر به بخش خصوصی واگذار شد.

*بازنگری در دروس، جذب مدرسان کیفی جدید و ایجاد محیط های کار در جوار مراکز علمی کاربردی در راستای اینکه 60 درصد دروس کاربردی باشد، از راهکارهای بهبود کیفیت مراکز بوده است.

* هدف اصلی دانشگاه پرورش دانش آموختگانی است که بتوانند در عرصه های مختلف علمی در صنعت، شیلات، گمرک، فرهنگ و هنر گره ای از مشکلات جامعه باز کنند و با آموخته های خود جامعه ای با بلوغ فکری و حرفه ای داشته باشند.


* توسعه کیفیت مهارت های آموزشی در اولویت کارهای دانشگاه قرار گرفته است. به دنبال توسعه کیفیت آموزش و ارتقای مهارت های آموزشی و کاربردی مراکز علمی کاربردی در استان بوشهر تلاش می کنیم.

* یکی از عوامل تاثیر گذار در پیشرفت دانشگاه علمی کاربردی برنامه ریزی و استفاده از تجربیات مدرسان در همه نقاط کشور است. در این راستا برنامه ریزی و پیشنهادات همه مدرسان کشور را می پذیریم و با جذب مدرسان کیفی جدید با فراخوان، کیفی ترین مدرسان را جذب می کنیم.

* تقویت و توسعه زیرساخت‌های فیزیکی مراکز علمی و کاربردی در استان، برگزاری استارت‌آپ‌های مختلف ، استفاده صنعتی از پوست میگو و خرما، تقویت دوره‌های تک‌پودمان و دوره‌های کوتاه‌مدت در حوزه‌های مختلف را در دستور کار قرار داده ایم. محیط‌های کار برای ما خیلی مهم هستند و باید 60 درصد حجم برنامه‌های علمی ما کاربردی باشد.


* تعداد کد رشته‌ها در این دانشگاه 310 کد رشته محل بود که یه 130 کدرشته محل کاهش پیدا کرده است. 10هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 43 درصد در مقطع کارشناسی و 57 درصد نیز در مقطع کاردانی است.

* در ستاد علمی علم و فناوری استان و با دستور استاندار بوشهر به دانشگاه جامع علمی کاربردی ماموریت داده شد تا سند راهبردی این دانشگاه تدوین شود، تا با برنامه مشخصی بتوانیم رصد کنیم و سند کار آفرینی استان بوشهر را در کشور تدوین کنیم.

* تنها دانشگاهی هستیم که به تیم‌های دانش‌آموخته مهارتی تسهیلات مناسب می‌دهیم. ارائه تسهیلات 50 میلیون تومانی با کارمزد دو درصد در این راستا ارزیابی می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد