جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 17
کد خبر: ۲۲۲۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵
مدیرعامل شرکت مخابرات بوشهر خبر داد:
مدیرعامل شرکت مخابرات استان بوشهر گفت: شرکت‌های تخصصی و فنی به‌ویژه شرکت‌های دولتی و عمومی غالباً بدنه‌ای فنی و مهندسی دارند و از متخصص‌ها و صاحب‌نظران حوزه‌های علوم‌انسانی و به‌ویژه ارتباطات و تبلیغات کم‌تر بهره‌مند می‌شوند؛ پس یکی از چالش‌های من از بدو پذیرفتن این مسئولیت دستیابی به راه‌حل‌ها و خلاقیت‌هایی که بتوان بر این مشکل فائق آمد و در نهایت ارتباطی مؤثرتر با مطبوعات و اهالی رسانه شکل داد.
به گزارش سوک، علی مهرپویا صبح امروز میزبان اهالی رسانه بود تا ضمن تبریک روز خبرنگار، پاسخگوی خبرنگاران در عرصه های مختلف وظایف ذاتی این شرکت باشد.

مهندس مهرپویا، مدیرعامل شرکت مخابرات استان بوشهر

* با سلام و خیر مقدم به حاضران و اهالی محترم رسانه در استان بوشهر و با احترام و گرامی‌داشت همه‌ آن‌هایی که تا به امروز در راه حقیقت و آزادی و آگاهی برای مردم قلم زده‌اند و خبر مخابره کرده‌اند و تحلیل و نظر ارائه داده‌اند. سخن گفتن از ضرورت کار مطبوعاتی و رسانه‌ای و نقش رسانه‌ها در توسعه و رشد هر جمعیت و جامعه‌ای در برابر اهلِ فن و نظر، مصداق بارز «زیره به کرمان بردن» است.

* با این مقدمه می‌خواهم در این وقت و نشست در چارچوبی تعاملی و عملیاتی وارد گفت‌گوی دوسویه با یکدیگر شویم؛ به این سبب که با توجه به ماهیت و شخصیت کار و رسالتی که شما عزیزان بر عهده دارید، مطمئنم این جلسه برای من و دیگر مدیران مخابرات، تجربه‌ای بسیار آموزنده و مغتنم است. به‌هر حال ما هم شبیه هر سازمانی وظیفه داریم در شکلی حرفه‌ای و به دور از تبلیغات و هیاهو، گزارش فعالیت‌های خود را به عموم مردم و شهروندان برسانیم و تلاش داریم با تقویت حوزه‌ی روابط عمومی و تعامل بیشتر با مطبوعات به این مهم دست پیدا کنیم. با این‌حال چنین نشست‌هایی فرصت بهره‌های بیشتر و خلاق‌تری است و باید به موضوعات جدی‌تر و مؤثرتری پرداخت.

*من این‌جا تلاش می‌کنم تا از مشکلاتی سخن بگویم که باور دارم اگر شما به کمک بیایید تا حدود بسیاری قابل رفع و رجوع است. مشکلاتی که ریشه‌ها و عوامل بیرونی و مردمی دارد و با حل آن‌ها می‌توان سرعت توسعه‌ی ارتباطی را شتاب بیش‌تر داد. برخی مشکلات، فنی و درون‌سازمانی‌اند و درباره‌ی آن‌ها ما باید پاسخ‌گو و موردمؤاخذه قرار بگیریم، اما برخی هم خارج از اراده‌ی ماست و نیاز به همراهی مردم و یا مدیران ارشد دارد؛ در این موارد مطبوعات با افزایش آگاهی و تبدیل این موضوع به یک مطالبه‌ی جمعی و یا فرهنگ عمومی می‌توانند بازوی مؤثری برای هر مجموعه‌های عمومی و دولتی باشند.

* گرانی و محدودیت تهیه تجهیزات با توجه به شرایط خاص موجود، سرقت سیم و کابل در شبکه های ارتباطی، خسارت به شبکه های مخابراتی توسط دستگاههای اجرایی و مردم در ساخت و سازها، عدم استفاده از سرویس های ساده و ارزان و خدمات پیش بینی شده مثل پرداخت قبوش از طریق سامانه ها ٬ کدهای ussd ٬ وب سایت و پیگیری درخواست ها از همین طریق از جمله مهمترین مشکلات و چالش های پیش روی شرکت مخابرات در استان بوشهر است.

* مسأله‌ی دیگری که به زعم بنده اهمیت ویژه پیدا می‌کند اشتراک و هم‌پوشانی گسترده‌ای است که میان حوزه‌ی فعالیت شرکت مخابرات و مطبوعات و رسانه‌ها وجود دارد. به اعتقاد من و با توجه به ویژگی‌ها و مختصات دنیای ارتباطات و خبر در عصر جدید، اهالی رسانه این اندازه که با خدمات مجموعه‌ای مانند مخابرات درگیر هستند، به وزارت فرهنگ و ارشاد وابسته نیستند. از لحظه‌ی وقوع و رخداد هر خبر تا لحظه‌ی انتشار آن، پلتفرم‌ها و خدمات مجموعه‌ی مخابرات درگیر و حاضر است؛ تلفن، فکس، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، موبایل، اینترنت همراه.

* امروز به مدد توسعه‌ی تکنولوژی‌های ارتباطاتی، سرعت انتقال خبر به لحظه رسیده‌است. خاطرم هست که زمانی که جوان‌تر بودم روزنامه‌ها با یکی دو روز تأخیر به بوشهر می‌رسید که ما به شوخی می‌گفتیم «دیروزنامه»، اما حالا میان آتش‌گرفتن پلاسکو تا رسیدن خبر و تصویرش به ایرانی‌های آن‌سوی کره‌ی زمین تنها چند لحظه و چند کلیک فاصله هست. این‌ها هم رسالت و فعالیت خبری را دشوارتر می‌کند و هم مسئولیت‌ها و ضرورت‌های ما را. امروزه، حتی قطع چند دقیقه‌ای پوشش اینترنت تلفن همراه، مسائل و مشکلاتی را به‌همراه می‌آورد.

* از سویی دیگر رونق و نشاط عرصه‌ی خبر، به‌اشتراک‌گذاری‌های فرهنگی و به‌طور عام گردش اطلاعات، ضرورت و انگیزه‌ی مجموعه‌ی مخابرات را برای توسعه‌ی زیرساخت‌ها افزایش می‌دهد. واقعیت این است که توسعه‌ سخت‌افزاری بدون توسعه‌ی نرم‌افزاری و یا به تعبیری فرهنگی، هیچ راهی را باز نخواهد کرد و تنها منجر به تلاش بی‌حاصل فنی و مکانیکی خواهد شد. شرکت مخابرات و همراه اول، به‌هر حال یک شرکت مشتری‌محور و نیز هزینه ـ درآمدی است و بدون حضور و تقاضای مشتری، توسعه‌ی خدماتش معنا و مفهومی ندارد. در همین رابطه رونق سخت‌افزاری ارتباطات استان به رونق نرم‌افزاری ارتباطات نیاز دارد که عامل و مجری آن شما هستید.

* مهمترین برنامه های سال جاری در مخابرات منطقه بوشهر حذف فبوض و توسعه اینترنت بربستر فیبر نوری و ارایه سرویس vdsl و ftth برای مشتریان فعلی اینترنت ADSL طرح سورینو و افزایش ۴ برابری سرعت اینترنت می باشد .

* ارایه سرویس vdsl و ftth برای مشتریان فعلی اینترنت ADSL طرح سورینو و افزایش 4 برابری سرعت اینترنتدر راستای نهادینه‌سازی و تحقق فرآیندهای دولت الکترونیک، از مهرماه سال جاری (سیکل چهارم) قبوض کارکرد تلفن ثابت، چاپ و توزیع نمی‌شود. وب سایت شرکت مخابرات ایران به نشانیwww.tci.ir و کد ussdستاره 2020 مربع نیز در اختیار تمام مشتریان قرار دارد و مخاطبان در سراسر کشور می‌توانند ضمن دریافت کارکرد تلفن ثابت خود به صورت لحظه‌ای، از همان طریق نسبت به پرداخت اقدام کنند.

* بوشهر سابقه‌ی درخشانی در بحث خبر و ارتباطات دارد ، ویژگی‌های فرهنگی، اقتصادی و جغرافیایی بوشهر به عنوان یک بندر، بوشهر را به یک ترمینال فرهنگی  اجتماعی تبدیل کرده و باعث شده اَشکال مختلف ارتباطات در سده‌های گذشته همواره رونق و گستردگی فراوانی داشته باشد. از پیشگامی بوشهر در انتشار نشریات مکتوبی مانند «طلوع» و «مظفری» یک حدود ۱۲۰ سال پیش در این شهر حضور داشته‌اند و از اولین‌های کشور به شمار می‌روند تا گستردگی رسانه‌های آنلاین، و پلتفرم‌های خبری فعال در شبکه‌های اجتماعی.

*اگر روزی پیشگامی ما در مطبوعات چاپی، به رونق و پیشگامی ما در صنعت چاپ منجر شد، مطمئن باشید که امروز هم پیشگامی ما در رسانه‌های جدید و آنلاین به پیشگامی ما در صنعت ارتباطات و آی‌تی منجر خواهد شد؛ چرا که امروز به جای حروف سربی و کاغذ و مرکب، کابل‌ها و پوشش‌های مخابراتی، تبدیل به ظرف و ابزار انتقال خبر و محتوا شده‌اند. از این‌رو و حتی از نگاهی منفعت‌طلبانه شاید هیچ مجموعه‌ای به‌اندازه‌ی شرکت مخابرات از نشاط و شور فضای رسانه‌ای استقبال نکند.

*شرکت‌های تخصصی و فنی به‌ویژه شرکت‌های دولتی و عمومی غالباً بدنه‌ای فنی و مهندسی دارند و از متخصص‌ها و صاحب‌نظران حوزه‌های علوم‌انسانی و به‌ویژه ارتباطات و تبلیغات کم‌تر بهره‌مند می‌شوند؛ پس یکی از چالش‌های من از بدو پذیرفتن این مسئولیت دستیابی به راه‌حل‌ها و خلاقیت‌هایی که بتوان بر این مشکل فائق آمد و در نهایت ارتباطی مؤثرتر با مطبوعات و اهالی رسانه شکل داد.

* این‌جا وعده می‌کنم که در بالاترین سطح ممکن، ارتباط مدیران مجموعه و اهالی مطبوعات را تضمین کنم و موردحمایت قرار دهم. بدون تردید این مشارکت و تعامل به هم‌افزایی تأثیرگذاری منجر خواهد شد.


* دو هزار و ۱۰۰ کیلومترشبکه فیبر نوری برای توسعه خدمات التکرونیکی تلفن ثابت و اینترنت در مناطق شهری و روستایی استان بوشهر اجرا شده است.

*سرویس‌های مخابراتی و اینترنتی بر بستر فیبرنوری در قالب طرح سورینا و افزایش چهار برابری سرعت اینترنت در استان بوشهر ایجاد شده است.

*شرکت مخابرات به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن‌های ثابت و همراه است، مخابرات در ادوار گوناگون خدمات مختلفی ارائه کرده که سال گذشته خدمت ارائه اینترنت بر بستر فیبر نوری را آغاز کرد و مشترکان اینترنتی را در مناطق محدودی بر بستر فیبر نوری ایجاد شده است.

* پوشش تلفن همراه در تمام نقاط شهری و جاده‌ای استان بوشهر فراهم شده و ضریب نفوذ تلفن همراه در استان به حدود 108 درصد رسیده است.

* 85 درصد مناطقی در استان بوشهر که پوشش تلفن همراه دارد دارای پوشش 90 درصد تلفن همراه 3جی و 85 درصد 4جی است و 171نقطه روستایی استان بوشهر تحت پوشش 3جی و 100 نقطه روستایی زیرپوشش 4جی است.

*دو هزار و 100 کیلومتر فیبر نوری برای توسعه تلفن ثابت و اینترنت در مناطق شهری و روستایی استان بوشهر اجرا شده که در این بستر 500 مشترک تلفن ثابت خانگی خدمات دریافت می‌کنند که قابلیت افزایش تا هفت هزار مشترک برای واگذار فراهم است.

* در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک از شهریور ماه چاپ قبض تلفن انجام نمی‌شود و کارکرد تلفن به صورت تلفنی و از طریق پیامک ارسال می‌شود.

*وزیر ارتباط بارها بر این موضوع تاکید کرده‌اند که موضوع فیلترینگ ارتباطی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ندارد و ما هم به عنوان یکی از اپراتورها مجری سیاست‌های وزارت‌خانه هستیم.

* آماده تبدیل تلفن‌های ثابت خانگی در بستر فیبر نوری هستیم. در صورت درخواست از شهرهای بوشهر،کنگان، جم، دیلم و گناوه این آمادگی وجود دارد که سرعت اینترنت برای مشترکان خانگی و تجاری را تا 50 mgb  افزایش دهیم.

* تماس با 9990، کد دستوری #800* و مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی، راه‌هایی است که می‌توان از پیامک‌های تبلیغاتی راحت شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد