پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 20
کد خبر: ۲۲۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
شهردار بوشهر:
شهردار بوشهر گفت: با وجود مشکلات موجود در اقتصاد کشور ، شهرداری بندر بوشهر نیز متاثر از این شرایط قرار گرفته به گونه ای که با کاهش 30 تا 40 درصدی درآمدهای شهرداری و افزایش 30 درصدی حقوق و مزایا و بیمه پرسنل شهرداری مواجه هستیم. طبیعی است که شرایط برای کار در شهرداری سخت تر شده بماند این که خواسته ها و مطالبات مردم نیز افزایش یافته است.
به گزارش سوک، دکتر سید نورالدین امیری بعد از ظهر پنج شنبه میزبان 85 نفر از خبرنگاران هم استانی بود تا به مناسبت روز خبرنگار از آنها تجلیل به عمل آورد.

دکتر سید تورالدین امیری، شهرداری بوشهر

* اولین اولویت فعالیت در راستای کارکرد صحیح شهرداری بندر بوشهر را شفافیت در ارائه عملکرد قرار دادیم که بارگذاری پروژه ها برروی  سایت شهرداری بوشهر بدین منظور بوده است.

* هرچند برای همین بارگذاری اطلاعات بر روی سایت شهرداری، مخالفان زیادی وجود داشت اما با اصرار بر دانستن مردم سعی کردیم که کوتاه نیاییم و همه پیمان ها را بر روی این سایت قرار دهیم. هم اکنون تمام اطلاعات یک پروژه از نام قرارداد تا اعتبارات و زمان شروع و پایان پروژه بر روی این سایت قرار می گیرد.


* تا خرید سامانه جدید ، سعی ما این بوده که این اطلاعات بر روی سایت قرار گیرد که تاکنون 57 پروژه با همه اطلاعات بارگذاری شده است. با استقرار سامانه نه تنها پروژه ها بلکه لوایج نیز بر روی سامانه قرار داده می شود.

* با وجود مشکلات موجود در اقتصاد کشور ، شهرداری بندر بوشهر نیز متاثر از این شرایط قرار گرفته به گونه ای که با کاهش 30 تا 40 درصدی درآمدهای شهرداری و افزایش 30 درصدی حقوق و مزایا و بیمه پرسنل شهرداری مواجه هستیم. طبیعی است که شرایط برای کار در شهرداری سخت تر شده بماند این که خواسته ها و مطالبات مردم نیز افزایش یافته است.


* تا الان به اندازه یک آب معدنی از بیرون شهرداری به تیم شاهین و شهرداری کمک نشده است. البته اعتقاد دارم که کار در این شرایط سخت است و با این وجود پذیرفته ام که در شهرداری به مردم خدمت کنم.در چنین شرایطی باید در مدیریت منابع تجدیدنظر کنیم تا علاوه بر پرداخت مطالبات کارکنان بتوانیم برنامه سایر حوزه‌ها را نیز پیش ببریم. با وجود کاهش درآمدها و افزایش حقوق کارکنان، امسال شهرداری بوشهر به تیم‌داری در لیگ برتر فوتبال کشور نیز ورود کرده است.

*کاهش چشمگیر بودجه این شهرداری مانع اجرای پروژه‌ها نشده و پروژه‌ها شاخص شهر با مدیریت منابع با روند مناسبی در حال اجراست‌. بودجه امسال شهرداری بوشهر روی 2 هزار و 200 میلیارد ریال بسته شده که این میزان در خوش بینانه‌ ترین حالت 90 درصد آن به میزان یکهزار و  980میلیارد ریال تحقق پیدا می‌کند.


* از این میزان به طور میانگین یکهزار و 200 میلیارد ریال صرف پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری می‌شود و از 780 میلیارد ریال باقیمانده نیز بخشی از  باید صرف پرداخت پروژه‌ها، دیون سال‌های قبل و بخشی نیز باید صرف هزینه تیم‌داری شود. تنها مایه امیدواری شهرداری پروژه‌های شاخصی همچون تقاطع غیرهمسطح میدان شهید مطهری است که اعتبارات آن با پیگیری‌های شورا و همراهی خوب استانداری از محل اعتبارات استانداری تامین شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد