پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 20
کد خبر: ۲۲۲۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
مرغداران استان بوشهر می گویند
در حالی که کاهش شدید مرغ همراه با افزایش قیمت آن بار دیگر فضای اقتصادی و معیشت مردم را متاثر از خود کرده اما مرغ داران استان بوشهر گناه این چالش را بر گردن سازمان صنعت و معدن استان می دانند.
به گزارش سوک، در حالی که کاهش شدید مرغ همراه با افزایش قیمت آن بار دیگر فضای اقتصادی و معیشت مردم را متاثر از خود کرده اما مرغ داران استان بوشهر گناه این چالش را بر گردن سازمان صنعت و معدن استان می دانند.

بر این اساس ، آنها معتقدند که بدلیل گرمای بیش از حد و جلوگیری از فروش و کشتار مرغ توسط سازمان صنعت و معدن دچار تلفات و خسارت شدید شده و مسئولین استان هم با کمال آرامش نظاره گر نابودی مرغداران استان هستند.


مرغ داران استان بوشهر می گویند که با توجه به قیمت اعلامی و اجباری سازمان صنعت و معدن که هیچ تخصصی در بخش تولیدات کشاورزی و قیمت تمام شده مرغ ندارند و مهم تر این که در هیچ استانی به این صورت و با برخورد غیرقانونی، تولیدکنندگان را مجبور به حراج سرمایه و زندگی خود نمی کنند ، مورد ظلم قرار گرفته اند.

وضعیت به جایی رسیده که به دستور مسئولین استانداری راه خروج مرغ از استان را هم بسته و تولیدکنندگان را در محاصره قرار داده اند و هیچ فریادرسی و پناهگاهی به جز خداوند متعال و  نماینده رهبری معظم انقلاب در استان برایشان نمانده است.

گفته می شود بعضی از مسولین لیبرال و غربزده با مشورت گرفتن از دلالان سودجو که روزانه در راهروها و اتاقهای ایشان دیده می شوند به بهانه حمایت از مردم قصد نابودی تولید را دارند تا در جهت اهداف استکبار جهانی و وابستگی بیش از پیش کشور قدم بر دارند.


مشکلات تولید و افزایش قیمت مرغ را باید در سوداگری بازار نهاده هایی که توسط افراد خاص که ارز دولتی دریافت کرده اند و این کالاها را بصورت آزاد در بازار به مرغداران فروخته اند جستجو کرد نه در سالن های پرورش مرغ و آخرین حلقه تولید.

مرغ داران به پایگاه سوک گفتند که دولت فقط در تامین کنجاله سویا که 25 درصد هزینه های تولید را دربر می گیرد با قیمت مصوب این کالا را در اختیار مرغداران قرار داده و مرغداران 75 درصد هزینه های دیگر که شامل ذرت ، جوجه، دارو ، انواع مکمل ها و ویتامین ها ،هزینه های حمل و حقوق و ...که همگی در سال ۹۸ با افزایش قیمت روبرو بوده اند را بصورت آزاد تهیه کرده اند که مستندات همه این موارد موجود می باشد.


حال در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب به نام سال رونق تولید نامیده شده نیاز است که در شرایط حساس کنونی ، شکستن محاصره مرغداران استان، جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر و به یغما بردن سرمایه مرغداران مورد توجه جدی مسئولان استان بوشهر قرار گیرد.

ای کاش مسئولان حوزه اقتصادی استان بوشهر نیم نگاهی هم به استان های همسایه می کردند تا ببینند آنها برای رفع چالش مرغداران چه تدابیر مدیریتی انتخاب کرده که کمتر وارد چالش شده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد