پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 28
کد خبر: ۲۲۲۶۷۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر خبر داد:
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: یکی از بزرگترین گازرسانی در سطح کشور که برای استان بوشهر به شکل یک برتد اتفاق افتاد ،گازرسانی به جزیره شیف بوده که با وجود اعلام آمادگی پیمانکاران خارجی، این پروژه توسط یک پیمانکار ایرانی در طی 7 ماه به جای 15 ماه انجام شد.
به گزارش سوک ، مسلم رحمانی صبح میزبان خبرنگاران بود تا ضمن تبریک روز خبرنگار، گوشه ای از فعالیت های یک سال اخیر این شرکت را رسانه ای کند.

مسلم رحمانی، مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر

* شرکت گاز استان بوشهر از جوان ترین شرکت‌های گاز استانی در سطح کشور است که در سال 87 با دریافت ردیف مستقل بودجه ای از استان فارس جدا شد هم اکنون  از ۳۷ شهر استان بوشهر ۳۶ شهر دارای نعمت گاز هستند.

* تا سال ۹۶ در استان بوشهر فقط  ۱۷ روستا در سطح استان بوشهر از نعمت گاز برخوردار هستند در حالی که اکنون با ضریب نفوذ 96 درصدی ، ۴۱۴ روستا دارای نعمت  گاز هستند .

* اگر چه از زمان آغاز فعالیت شرکت گاز بوشهر فقط ده سال  گذشته اما فعالیت های انجام شده با هیچ کدام از استان های استان قابل بیان نیست.از 18 نفری که ده سال پبش در این شرکت فعالیت می کنند هم اکنون به شکل مستقیم 550 نفر و غیر مستقیم 870 نفر مشغول به کار هستند.

* طی این ده سال در حد یک انقلاب گاز در سطح استان بوشهر اتفاق افتاده است. به گمان همه مسئولین شرکت گاز کشور، استان  بوشهر سرامد در بین همه استان های کشور است به گونه ای که از 37 شهر استان بوشهر، 36 شهر دارای گاز شده اند. ضریب نفوذ گاز در سطح شهرهای استان بوشهر 99 درصد است که البته 154 هزار نفر در شهرهای استان مشترک هستند.

* دلیل این که می گوییم 99 درصد این است که زیرساخت های گاز رسانی به این میزان به شهرها رسیده است. البته تعداد مشترکین شهری ما از این میزان کمتر است که دلیل آن این است که بخشی با وجود این که علمک ها به درب منزلشان رسیده اما گازکشی به درون واحدهای مسکونی نکرده اند هر چند آماده اشتراک‌پذیری است.

* تاکنون در مجموع ۴۰۰ کیلومتر خط تغذیه و انتقال درسطح استان بوشهر انجام شده است.  ۱۹۵ هزار مشترک در شهرها و روستاهای استان بوشهر از نعمت گاز برخوردار هستند. 13.5 میلیارد تومان فروش گاز در طول سال داریم که عمده این مصارف( 98 درصد ) در بخش صنعت اتفاق افتاده است.

* 700 میلیارد تومان طی این ده سال برای گازکشی در سطح استان هزینه شده است. در سال 97 ، 23 روستای استان بوشهر دارای نعمت گاز شده اند. در سال گذشته 323 کیلومتر در شهرها و روستای استان خط انتقال انجام شد و در حالی که بر اساس مصوب سالانه فقط باید 11 هزار انشعاب ( علمک ) انجام می شد این میزان به 11 هزار و 600  انشعاب با 23 هزار مشترک رسیده است.

* یکی از بزرگترین گازرسانی در سطح کشور که برای استان بوشهر به شکل یک برتد اتفاق افتاد ، 1800 کیلومتر لوله کشی زیردریا برای گازرسانی به جزیره شیف بوده است . با وجود اعلام آمادگی پیمانکاران خارجی، این پروژه توسط یک پیمانکار ایرانی انجام و در حالی که برای اجرای آن 15 ماه زمان در نظر گرفته شده بود در طی 7 ماه به مرحله بهره برداری رسید. اعتبار هزینه شده برای این پروژه 10 میلیارد تومان بوده است.

* گازرسانی به صنایع را به خوبی تعریف کرده ایم. وجود صنایع بزرگ در سطح استان و به خصوص جنوب این استان ، به عنوان یکی اهداف استراتژیک شرکت گاز تعریف کرده ایم.

* تاکنون 6 نیروگاه بزرگ ، کلیه پتروشیمی های استان، سه کارخانه سیمان ، کلیه شهرک های صنعتی استان با حدود 85 درصد صنایع  گازرسسانی شده است. گازرسانی به 185 صنعت جزء مصوبات از محل بند ق تبصره بند سه برای جایگزینی سوخت مایع بوده که تاکنون برای  154 صنایع استان اجرایی شده است . از این میزان ده میلیون لیتر سوخت مایع در طول سال صرفه جویی می شود. البته در مجموع گازرسانی به صنایع و پتروشیمی های  استان شاهد 13 میلیارد و 500 میلیون لیتر صرفه جویی سوخت در طول سال انجام می شود.

* در سال 97  از محل ابرش اقتصاد مقاومتی سه برش کارکردی برای استان بوشهر در نظر گرفته شده که ایجاد انشعال به 11 هزار ، گازرسانی به  100 صنعت و کاهش هدررفت نیم درصدی نسیت به سال قبل به میزان 300 هزار متر مکعب از این حیث بوده است در حالی که مجموعه شرکت گاز استان بوشهر موفق شد 22 هزار و 600 انسعاب ، گازرسانی به 130 شرکت و 600 هزار متر مکعب  در صرفه جویی در هدر رفت در سطح استان بوشهر اتفاق افتاده است.

*در سال 98 از محل اقتصاد مقاومتی دو برش استانی در نظر گرفته شده که گازرسانی به 16 هزار خانوار یکی از این برش ها بوده که تاکنون گازرسانی به  7 هزار خانوار  انجام شده است.

* بالغ بر 53 سال از تاسیس شرکت ملی گاز گذشته  که در 50 سالگی سیاست هایی ابلاغ شده است مهمترین این سیاست ها عبور از کمیت ها می باشد. در حالی که متوسط گازرسانی شهری کشور 87 درصد و روستای 74 درصد است این آمار در استان بوشهر با 99 و 95 درصد بالاتر از استاندار ملی مواجه است.

* سامانه 194 استانی برای اولین بار در سطح کشور در استان بوشهر توسط یکی از پیمانکاران بومی انجام شده که اکنون پایلوت کشوری شده است، صدور و قبوض آنی در سطح کشور در استان بوشهر برای نخستین بار انجام شده است.

* در سال جاری، مجوز گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار اخذ شده که طی شش ماه سال 98 و 99 به 41 خانوار دشتی ، دشتستان ، دیلم و تنگستان گازرسانی خواهد شد.

* مجموع اعتبارات سال جاری ، 140 میلیارد تومان است که پیگیر تخصیص و اجرای پروژه ها هستیم. گازرسانی به پایگاه هوایی با 7 میلیارد تومان ، گازرسانی به 31 صنعت باقی مانده در استان و آغاز عملیات اجرایی ساختمان های اداری دیلم و گناوه  در هفته دولت امسال انجام می شود. در مجموع 50 پروژه برای هفته دولت افتتاح می شود که 40 پروژه گازرسانی به صنعت و مابقی برای ساختمان اداری و گازرسانی به روستاها با  32 میلیارد تومان اعتبار است. دو پروژه کلنگ زنی شروع عملیات گازررسانی به پایگاه هوایی و احداث انبار ساختمان امداد برازجان به عنوان الزمات با دو میلیارد و 300 میلیون است.41 میلیارد تومان پروزه افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی داریم.

* با توجه به فروش بالای گاز به صنایع در استان ، جزء 5 استان برتر کشور هستیم که مبلغ فروش در سال گذشته 4 هزار و 200 میلیارد تومان بوده است . در پنج ماه امسال 2 هزار و 500 میلیارد تومان گاز به فروش رسانده ایم بود که به خزانه کشور واریز شده است.

* بودجه شرکت متصل به مطالبات است که یکی از مهمترین چالش های پیش روی شرکت ملی گاز ایران  در سطح کشور است. با همراهی مردم  توانسته ایم جزو استان های برتر در وصول مطالبات باشیم. با توجه به صنایع بزرگ در سطح استان و استراتژی شرکت با اولویت گازرسانی به این شرکت ها، سبب شد که سرعت مناسبی در دریافت مطالبات باشد.

*به اذهان مدیران شرکت گاز ، شرکت گاز استان بوشهر معادل 14 استان کشور دریافتی فروش گاز دارد . در سال گذشته 97 درصد مطالبات  دریافت شد که به همین دلیل 100 درصد اعتبارات را دریافت کردیم.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
0
0
اقا یکی به مدیر عامل محترم گاز بگه یه فکری برای نیروهای کننورخوان شرکت کنه که حقوقشون کم ،قرداد حجمی باهاشون بسته میشه، عیدی بهشون نمیدن، در کل به کنتور خوان این شرکت هیچ بهایی داده نمیشه.تو گرمای الان و تو سرما ما باید دم درب خونه مردم کنتور گاز قرائت کنیم...
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد