يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 09
کد خبر: ۲۲۲۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
مدیرکل فناوری اطلاعات بوشهر:
مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر از اتصال ۲۰۵ روستای استان بوشهر به زیرساخت شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
 اتصال ۲۰۵ روستای استان بوشهر به زیرساخت شبکه ملی اطلاعات

به گزارش سوک، علی سملیان صبح دوشنبه در نشست با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های مناسب در حوزه ارتباطات به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار است و تلاش می‌شود که مردم از بهترین خدمات بهره‌مند باشند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتباطات استان بوشهر بیان کرد: یکی از شاخص‌های پیشرفت هر کشور بحث اقتصاد دیجیتال است که باعث می‌شوود رتبه‌بندی کشورها را نشان دهد که در کشور ما وزارت ارتباطات برنامه‌های مهمی در این زمینه دارد.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر به اجرای طرح ایران هوشمند اشاره کرد و افزود: طرح ایران نوآفرین و ایران کارفا از طرح‌های مهم است که در استان بوشهر است که از شرکت‌ها و کسب و کارهای نوپا حمایت می شود.

وی ادامه داد: زیست‌بوم فناوری به کمک دانشگاه‌های استان و اداره‌کل فناوری اطلاعات آمده تا فارغ‌التحصیلان بتوانند در قالب کسب و کارهای نوپا به فعالیت بپردازند.

سملیان اضافه کرد: در طرح نوآفرین، شرکت‌هایی را می‌پذیرد که میزان درآمد و سرمایه آنها بیش از ۵۰۰ میلیون تومان نباشد و تا سه سال از بیمه و مالیات معاف خواهند بود.

وی ادامه داد: در طرح ایران کارفا نیز میزان تسهیلات محدود است که در ارائه تسهیلات به شرکت‌های نوپا تسهیلاتی پرداخت می‌شود و برای هر شغل ۳۰ میلیون تومان با نرخ ۴ درصد پرداخت می‌شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر به طرح حمایت از شتاب‌دهنده اشاره کرد و گفت: سقف این طرح یک میلیارد تومان است که باید حداقل ۱۰ تیم را تحت پوشش قرار دهند.

وی به حمایت از توسعه‌های پلت‌فرمی کسب و کار اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت‌های خوبی در استان حضور دارند که می‌توانند از تسهیلات تا سقف سه میلیارد تومان استفاده کنند.

سملیان یکی دیگر از حمایت‌ها را کمک به صنف تعمیرات داسنت و خاطرنشان کرد: برای هر شغل به صورت مستقیم ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که سقف آن ۱۰۰ میلیون تومان است.

وی از توانمندسازی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مهم نام برد و افزود: ایجاد شتاب‌دهنده در استان بوشهر به جد دنبال می‌شود و فضای کار اشتراکی را در دانشگاه‌ها دنبال می کنیم.

افتتاح ۳۳ میلیارد تومان پروژه

مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر بیان کرد: در هفته دولت امسال ۳۳.۵ میلیارد تومان پروژه در استان بوشهر افتتاح می شود که فیبر نوری اهرم - کلمه از مهمترین طرح‌ها است.

وی از افتتاح سایت‌های تلفن همراه 4g در نقاط مختلف استان خبر داد و اضافه کرد: طرح فیبر نوری برای منازل در شهر جم از دیگر طرح‌های مهم و مورد نیاز شهر جم بوده است که واگذاری آن شروع شده است.

سملیان به افتتاح سایت‌های تلفن همراه در چهاربرج گناوه اشاره کرد و افزود: در بخش ارم و بوشکان شهرستان دشتستان نیز طرح‌های خوبی داریم. توجه خوبی به روستاهای گردشگری استان بوشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به اتصال ۲۰۵ روستای استان به زیرساخت شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و ادامه داد: این روستاها امکان اتصال به تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت را دارند.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر بیان کرد: در بحث اپراتور اول ۸۸ درصد جاده‌های استان پوشش جاده‌ای دارند و اپراتور دوم نیز ۷۷ درصد پوشش دارد.

وی در مورد پوشش تلفن همراه در روستاهای استان نیز بیان کرد: اپراتور همراه اول در ۴۰۲ روستا دارای شبکه نسل دوم در ۱۴۰ روستا دارای پوشش نسل سوم و در ۷۸ روستا پوشش نسل چهارم دارد. اپراتور دوم نیز به ترتیب در ۱۱۲، ۱۱۰ و ۵۷ روستا پوشش نسل دوم، سوم و چهارم دارد.

۱۷۰ هزار مشترک اینترنت پرسرعت داریم

سملیان با بیان اینکه پهنای باند ورودی استان ۲۳۲ گیگا بیت است که ۱۸۶ گیگ استفاده می‌شود خاطرنشان کرد: امروز ۴۷۴ کیلومتر فیبر نوری در استان اجرایی شده است. ۹۲۶ مشترک همراه اول و ۷۲۶ هزار مشترک ایرانسل داریم. ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بوشهر ۱۱۰ درصد است.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۷۰ هزار مشترک اینترنت پرسرعت داریم بیان کرد: ۵۵۲ روستای استان دارای تلفن ثابت هستند و مابقی روستاها دارای تعداد سکنه بسیار کمی هستند.

وی گفت: ۴۰۵ روستای بالای ۲۰ خانوار را پایش ارتباطی انجام دادیم. وضعیت مرکز مخابراتی، فیبر نوری، پوشش نسل‌های مختلف همراه اول، خانه بهداشت، اتصال مدارس و خانه بهداشت به اینترنت و .... پایش شد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد