سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 25
کد خبر: ۲۲۲۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
برای چندمین بار در ماه جاری
انتظار می رود که با توجه به پیگیری های ویژه استاندار ، معاون امور عمرانی استانداری بوشهر و مدیرکل راه و شهرسازی این استان دولت با تخصیص های مناسب برای اتمام این پروژه حیاتی فکری اساسی کند.
به گزارش سوک، سومین تصادف طی دو هفته اخیر در جاده ساحلی دیر به بوشهر باز هم قربانی گرفت.

بر اساس این گزارش ، در این سانحه رانندگی که دوشنبه شب بین دو دستگاه خودروی پژو 405 با سمند در جاده بردخون به دیر اتفاق افتاد یک نفر کشته و سه نفر مصدوم شدند.

افزایش تلفات مرگبار تصادفات جاده ای در جاده ساحلی بوشهر به دیر در استان بوشهر نگران کننده شده به گونه ای که طی سال های متمادی خانواده های زیادی را عزادار کرده است.

افزایش روزافزون حرکت خودروهای شوتی (خودروهای حامل کالاهای قاچاق) که با سرعت‌های غیرمجاز در عرض کم این جاده دیوانه‌وار می‌رانند، باعث وقوع حوادث مرگباری شده و جان افراد زیادی را به خطر انداخته به طوری که این جاده نزد مردم منطقه به جاده مرگ مشهور شده است.

عملیات اجرایی پروژه احداث بزرگراه دیر به بوشهر به عنوان یکی از مصوبات سفر استانی دولت دهم به استان بوشهر از شهریور سال 90 با اعتباری معادل 3 هزار و 200میلیارد ریال آغاز شد که قرار بود طی سه سال به بهره برداری برسد اما کمبود اعتبارات و ندادن تخصیص به موقع سبب شده که با تاخیر هشت ساله برای بهره برداری مواجه شود.

طول کل این مسیر 192کیلومتر و در 14 قطعه تعریف شده که فقط قطعه 14 آن به طول 18کیلومتر به مرحله بهره‌برداری رسیده و بخش عمده ای مانند قطعه ششم که شامل پل بزرگ‌‌مند است دست‌نخورده باقی مانده است.

از جمله دلایلی اصولی و توجیهی برای اجرای این پروژه می توان به کوتاه‌تر شدن جاده ارتباطی قطب انرژی و اقتصادی جنوب استان با مرکز استان بوشهر، تسهیل در انتقال تجهیزات فنی از حوزه میادین نفتی و گازی پارس شمالی و شماره دو کنگان به پارس جنوبی و بهبود ترانزیت کالا و آبزیان صید شده از گمرگات و بنادر صیادی در کنار تقویت زیرساخت‌های گردشگری ساحلی منطقه اشاره کرد هر چند نباید از امنیت رفت و آمد مردم به عنوان یک گزینه اصلی غفلت کرد.

انتظار می رود که با توجه به پیگیری های ویژه استاندار ، معاون امور عمرانی استانداری بوشهر و مدیرکل راه و شهرسازی این استان دولت با تخصیص های مناسب برای اتمام این پروژه حیاتی فکری اساسی کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد