يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 09
کد خبر: ۲۲۲۷۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
مدیر صندوق بازنشستگی بوشهر:
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر با اشاره به اینکه خانه امید در بوشهر نداریم، گفت: بیشترین دریافتی بازنشستگی در استان بوشهر ۱۸۰ میلیون ریال و کمترین آن ۱۵ میلیون ریال است.
دریافتی ماهانه ۱۸۰ میلیونی یک بازنشسته در بوشهر/ خانه امید نداریم

به گزارش سوک، داریوش کشتکار ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: هم اکنون ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر از صندوق بازنشستگان استان بوشهر حقوق می‌گیرند و ماهانه ۴۴ میلیارد تومان حقوق به این افراد پرداخت می‌شود.

وی متوسط دریافتی بازنشستگان استان بوشهر را دو میلیون ۹۰۰ هزار تومان عنوان کرد و ادامه داد: کمترین دریافتی بازنشستگان یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان و بیشترین میزان دریافتی بازنشستگی در استان بوشهر ۱۸ میلیون تومان است.

کشتکار با بیان اینکه بیشترین میزان دریافتی بانشستگان مربوط به قضات و اعضای هیئت‌علمی بازنشسته است، خاطرنشان کرد: به زودی ۷۰۰ نفر از فرهنگیان استان بازنشسته می‌شود و تعداد اعضای صندوق بازنشستگان استان به ۱۶ هزار نفر خواهد رسید.

ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۲ هزار نفر شاغل با این صندوق در ارتباط هستند، تصریح کرد: ورودی و منابع صندوق در حال کاهش و خروجی صندوق در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد از افراد تحت پوشش صندوق بازنشستگی استان بوشهر از فرهنگیان هستند، افزود: جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی نیز از نظر فراوانی در رده‌های بعدی هستند.

کشتکار از پرداخت تسهیلات پنج میلیون تومانی با کارمز چهار درصد به بازنشستگان خبر داد و اضافه کرد:‌ تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی از دیگر خدمات صندوق بازنشستگی به افراد تحت پوشش است.

خانه امید نداریم

وی گفت: هر بازنشسته به همراه یک همراه در مجموع ۷۴۰ هزار تومان خدمات سفر دریافت می‌کنند. به علت گرانی پروازها و عدم اتصال استان به خط ریلی، بازنشستگان شرایط سخت سفر با اتوبوس را باید تحمل کنند.

کشتکار با اشاره به اینکه بازنشستگان استان بوشهر محلی برای تفریح و پرکردن اوقات فراغت خود ندارد تصریح کرد: به دلیل عدم تامین زمین، خانه امید ویژه بازنشستگاران استان بوشهر ساخته نشده است و این کمبود به شدت احساس می شود.

وی تاکید کرد: بازنشستگان بوشهری به یک مجتمع فرهنگی نیاز دارند که می‌تواند محلی برای تفریح و ورزش، برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها، ارائه خدمات سلامت و درمانی، برنامه فرهنگی و انتقال تجربیات باشد.

تجلیل از بازنشستگان

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر از برگزاری همایش تجلیل از بازنشستگان استان در روز پنجم شهریورماه خبر داد و اظهار داشت: در این همایش پنج نفر از بازنشستگان استان تجلیل خواهند شد.

وی ادامه داد: انتظار داریم همه دستگاه‌ها برای بازنشستگان خود ارزش قائل شوند و علاوه بر تجلیل از این عزیزان، از تجربیات گران‌بهای آنان استفاده مناسبی داشته باشند./مهر


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد