دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 06
کد خبر: ۲۲۲۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۲
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر:
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: از محل اعتبارات وزارت نفت 18 میلیارد تومان برای به سازی معابر روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تخصیص یافته که در این راستای عملیات اجرایی آسفالت معابر و به سازی روستاهای شش شهرستان دشتی، تنگستان، جم، عسلویه، کنگان و دیر در هفته دولت آغاز می‌شود.
به گزارش سوک، صبح امروز حمید حیدری بریدی میزبان تعدادی از خبرنگاران بود تا ضمن اعلام گزارشی از روند اجرایی فعالیت های این نهاد در عرصه ساخت و ساز و پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت، پاسخگوی سوالات خبرنگاران نیز باشد.

حمید حیدری بریدی، مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر

* در راستای اجرایی شدن طرح ویژه به سازی و نوسازی مسکن روستایی، 587 فقره تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی و ساخت مسکن روستایی به میزان 39 میلیارد تومان پرداخت شده است.

* در هفته دولت از یک‌هزار 578 واحد مسکن روستایی در دست ساخت ، 713 پروژه با اعتبار 17 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

* در سال جاری با افزایش تسهیلات بانکی بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از 25 میلیون تومان به 40 میلیون تومان مواجه بودیم که سبب شد بخش عمده ای از مشکلات متقاضیان را رفع کند.البته به افراد نیازمند نیز تا 8 میلیون تومان کمک بلاعوض انجام شد که در مجموع این کمک ها به 36 میلیارد ریال از محل حساب 100 امام(ره) رسیده است.

* بر اساس تفاهم نامه موجود امسال باید 2500 واحد مسکونی در مناطق روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت به سازی و مقاوم سازی شود که تاکنون  1058 واحد مسکونی روستایی استان برای دریافت وام به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند. پیش بینی می‌شود عملیات اجرای بهسازی 2500 واحد مسکونی تا سه ماه آینده اجرایی شود.

* در حالی که شاخص مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی کشور48 درصد است این شاخص در روستاهای استان بوشهر به 52 درصد رسیده است.

* در هفته دولت امسال، 154 پروژه با اعتبار 219 میلیارد ریال در روستاهای استان بوشهر به مرحله بهره برداری می رسد.63 کیلومتر از طرح اسفالت معابر روستایی استان بوشهر در قالب این 154 پروژه افتتاح می‌شود.

* با تلاش ها و پیگیری های انجام شده، سهمیه قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی بیش از 7 برابر سال 96 و به میزان 70 میلیارد تومان رسید که طی آن عملیات اسفالت بیش از 200 کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر آغاز شد.

* از محل اعتبارات وزارت نفت 18 میلیارد تومان برای به سازی معابر روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تخصیص یافته که در این راستای عملیات اجرایی آسفالت معابر و به سازی روستاهای شش شهرستان دشتی، تنگستان، جم، عسلویه، کنگان و دیر در هفته دولت آغاز می‌شود.

غلامرضا زارعی ، معاون عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهر

 * در راستای اجرای طرح به سازی و اقدام ملی مسکن 4800 واحد مسکونی در  روستاها و شهرهای استان بوشهر ساخته می‌شود.

* 20 میلیارد ریال اعتبار برای عمران روستاها تخصیص یافته است این اعتبار برای پیشگیری از سیل و اجرای طرح‌های سیل‌بند و محافظت روستاهای در مسیر سیل هزینه می‌شود.

* برای به سازی معابر روستایی سهم قیر رایگان استان بوشهر به میزان پنج میلیارد تومان بود که با تلاش صورت گرفته به 35 میلیارد تومان افزایش یافت.این میزان اعتبار دهیاری‌ها برای آسفالت معابر روستایی تخصیص می یابد.

* با این میزان قیر رایگان 230 کیلومتر معابر روستایی آسفالت می‌شود . اجرای طرح‌های هادی تنها اسفالت معابر روستایی نیست بلکه سرفصل‌های توسعه پارک‌ها و زمین‌های ورزشی در روستاها مد نظر است.

* 300 بوستان و 170 زمین ورزشی در روستاهای استان بوشهر ساخته می شود. کانال کشی، ایجادسیل‌بند، پل، معابر روستایی و دیگر پروژه‌ها در  روستاها در دستور کار قرار دارد.

* منازل ویژه خانواده‌های دو معلول به بالا ساخته می شود. از 134 واحد مسکن روستایی استان بوشهر ویژه خانواده‌های با 2 فرد معلول به بالا تاکنون 92 واحد آن ساخته و تحویل  شده است.

این واحدهای مسکونی طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با همکاری سازمان بهزیستی و با کمک‌های بلاعوض و پرداخت تسهیلات کم بهره با زیربنای 50 متر مربع ساخته شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد