چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 19
کد خبر: ۲۲۲۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
رئیس سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر خبر داد
محمد صادق سعیدی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه ویژه برنامه های ماه محرم و صفر و هفته دفاع مقدس با گرایش مردم محوری که توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر و با همکاری هیات های مذهبی ، هیات امنای مساجد بوشهر و پایگاه های مقاومت بسیج محلات انجام می شود را اعلام کرد.
به گزارش سوک، محمد صادق سعیدی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه  ویژه برنامه های ماه محرم و صفر و هفته دفاع مقدس با گرایش مردم محوری که توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر و با همکاری هیات های مذهبی ، هیات امنای مساجد بوشهر و پایگاه های مقاومت بسیج محلات انجام می شود را اعلام کرد.

محمد صادق سعیدی، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر

* راه اندازی کاروان استقبال از محرم شب اول ماه محرم با عنوان «محرم ماه شور و وشعور حسینی» در شامگاه روز شنبه

* احداث موکب حسینی با عنوان «خدام الحسین» و «عشاق الحسین»  و مراکز نذر فرهنگی و غرفه های عرضه محصولات صوتی و فرهنگی مربوط به ایام محرم در سطح شهر و قرائت زیارت عاشورا، در میدان امام و میدان انقلاب از اول تا 13 محرم و دهه ی آخر ماه صفر.

* مشارکت با مساجد و هیات های مذهبی و حمایت از برنامه ی فرهنگی و مذهبی هیات ها و مساجد در ماه محرم و صفر.

*احداث تکیه هنرمندان با عنوان  معرفت و هنر حسینی از 11 محرم تا 15 محرم همراه با برنامه های مختلف هنری در سوگ حماسه ی حسنی با عنوان «در سوگ آفتاب» به همراه تجلی از هنرمندان آیینی و انقلابی با مشارکت جامعه ی بسیج هنرمندان.

*اجرای پرده خوانی در سطح شهر در دهه ی اول ماه محرم و دهه ی آخر ماه صفر توسط پرده خوانان برجسته کشوری همراه با برگزاری کارگاه های آموزشی پرداه خوانی.

*تولید فیلم های کوتاه با عنوان «معرفت عشق» با محوریت گفتگو پیرامون تاثیرات مثبتی که امام حسین و عذاداری های حسینی در زندگی افراد داشته است و فیلم های کوتاه از این دست در خصوص معرفی و شناخت جلوه های معرفتی حماسه حسینی جهت انتشار در فضای مجازی.

*تجمع هیات های مذهبی در تاسوعا و عاشورای حسینی در دو منطقه محلات جنوبی و مرکزی.

*پیاده روی نمادین اربعین با عنوان جاماندگان اربعین حسینی.

*مراسم گرامی داشت شام غریبان اهل بیت حسینی در گلزار شهدا و امامزاده عبدالمهیمن با مشارکت هیات های مذهبی.

*مراسم گرامی داشت شب شهادت امام سجاد(ع) و شب سوم  شهادت امام حسین (ع) در امامزاده عبدالمهیمن.

*مسابقه شعر، دل نوشته، عکس نوشته ها، داستان کوتاه و خاطره با عنوان «برآستانه عشق» ویژه دل    نوشته ها، مرثیه و شعر سرودهای حسینی در ذکر اهل بیت، ارزش های اسلامی و حماسه حسینی به همراه تولید نماهنگ های شعر خوانی شعرای برجسته آیینی در فضای مجازی.

*تولید کتاب های گویا در حوزه نشر ارزش های قیام حسینی در حوزه ادبیات کودک با مضامین شناخت زندگی  اهل بیت.

*اجرای ویژه برنامه های «شب های عطر عاشقی» با اجرای برنامه های مختلف مذهبی، آیینی، پرده خوانی، مقتل خوانی، سخنرانی مذهبی، مداحی، پخش فیلم ها و کلیپ های عاشورایی، گفتگو با بانیان و مداحان ، قرائت زیارت عاشورا، مسابقات فرهنگی، نمایشگاه واقع نگاری تاریخ قیام حسینی و غرفه های کودک به مدت 6 شب در میدان انقلاب در دهه ی نخست محرم و 3 شب در دهه ی آخر ماه صفر.

* ساخت و نصب المان های عاشورایی در میادین سطح شهر و فضا سازی شهری.

*نمایشگاه عکس، پوستر و نقاشی بر روی پرتابل ها و سازهای تبلیغاتی در سطح شهر با دعوت از هنرمندان رشته های مختلف.

*برگزاری نمایشگاه اینفوگرافیک روزشمار وقایع محرم در مدارس و حسینیه ها.

*تولید فیلم های کوتاه 1 تا 3 دقیقه با عنوان «یاران عشق» در قالب های داستانی، مستند و موشن گرافیک با محوریت آیین های عاشورایی، معرفی شخصیت های کربلا، پیام های حماسه حسنی.

*آیین احیای شب عاشورا با عنوان «مناجات قدسیان» در محل گلزار شهدا و امامزاده عبدالمهیمن با جرای برنامه هایی همچون قرائت قرآن کریم، ذکر و پامبری، قرائت زیارت عاشورا، مرثیه سرایی و مداحی، شروه خوانی.

*برگزاری ویژه برنامه های کودکان در قالب مسابقه نقاشی، قصه گویی خلاق، مسابقه خاطره نویسی به منظور آشنایی کودکان و نوجوانان با سیره و زندگی اهل بیت و آیین های عاشورایی با مشارکت کانون فرهنگی شهدای مدافع حرم و خانه های بازی.

*ایجاد کانال اینستاگرامی جهت برگزار نمایشگاه مجازی عکس، پوستر، نقاشی و خوشنویسی از آثار هنرمندان هم استانی با محوریت آیین های عاشورایی در سوگ حسینی با عنوان «عشاق الحسین».

*همایش تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی در دهه ی آخر ماه صفر.

*همایش تجلیل از خادمان و مداحان زن در دهه ی آخر ماه صفر.

*اجرای نمایش های مذهبی و سرود در سطح شهر و میدان انقلاب با مشارکت ستاد کانون های فرهنگی مساجد.

*تولید فیلم مستند بخشو صدای ماندگار.

*برگزاری یادواره زنده یاد جهان بخش کردی زاده.

*برگزاری سوگواره ی استانی تعزیه با مشارکت کانون تعزیه استان به مدت پنج شب در دهه ی آخر ماه صفر.

*تولید محتوای متنی در قالب ویژه نامه، و انتشار در فضای مجازی در قالب گزارش، گفت و گو، مقاله، و کارت نوشته های حسینی.

*مسابقه ی عکس سربازان کوچک امام حسین (ع) با مشارکت جامعه ی بسیج هنرمندان.

* توزیع اقلام سیاه پوشی میان هیات های مذهبی و مساجد.

*اعزام تیم عکاسی در پیاده روی اربعین با مشارکت جامعه ی بسیج هنرمندان.

* مسابقه نمایشنامه خوانی و نمایش رادیویی با موضوعیت حماسه حسینی و  نمایش های مذهبی در سطح استان.

*اجرای آواها و نواحی ها موسیقی آیینی مذهب در اربعین حسینی.

*تولید سه قطعه موسیقیایی ویژه ی مداحی با عنوان آلبوم ماه حسین با مداحی مهدی رادمهر و آهنگسازی اکبر ابراهیمی. 

* اجرای برنامه های فرهنگی و هنری ویژه ماه محرم و صفر در خانه های فرهنگ آیت الله و خانه ی فرهنگ عالی آباد و خانه های بازی.

ویژه برنامه های هفته گرامی داشت دفاع مقدس

*برگزاری همایش تجلیل از خانواده شهدای نوجوان و یادواره ی شهدای نوجوان به یاد حضرت علی اکبر(ع) و حضرت قاسم(ع) شهدای نوجوان دشت کربلا. ویژه ماه محرم و هفته دفاع مقدس با حضور مداح برجسته کشوری.

*اجرای طرح هم عهدی با شهدا.

*نقاشی ها و گرافیت های شهری بر روی دیوارها.

*طراحی، ساخت و نصب تابلو تصاویر شهدا.

*ساخت و نصب تندیس های نمادین رزمندگان در میدان بسیج و میدان شهید بشکوه.

*فضاسازی شهری متناسب ماه محرم و هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس.

بودجه و بدهی سازمان و اداراتی که ریالی برای فضاسازی شهری هزینه نمی کنند

بودجه کل سازمان هشت میلیارد تومان دیده شده که دو میلیارد تومان آن توسط سازمان تامین و مابقی از طریق شهرداری تخصیص می یابد. شهرداری باید ماهانه 530 میلیون تومان به سازمان اعتبار تخصیص دهد. بر این اساس برنامه ای شش ماه در سازمان نگارش و به شهرداری و شورای شهر ارائه شده است.

* از شش و نیم میلیارد تومان که شهرداری قرار بود به ما پرداخت کند 800 میلیون تومان بوده که 500 میلیون تومان هزینه های جاری و دستمزد و حقوق بوده است. 50 درصد درآمدها در شش ماه امسال تخقق یافته است. علت این که نتوانستیم 50 درصد بودجه شش ماه سازمان را تامین کند سازه های تبلیغاتی محقق نشده است.

* تقریبا یک میلیارد و چهار صد میلیون تومان بدهی و مالیات مربوط به سنوات قبل و برخی مربوط به دوران هفت ماه کاری من است که نتوانسته ایم هنوز پرداخت کنیم.

* برخی دستگاه ها و ادارات دولتی خود را متولی فضاسازی شهری و تبلیغات محیطی ایام خاص مربوط به آن دستگاه نمی دانند که سالیانه 800 میلیون تومان برای این موضوع فقط توسط سازمان فرهنگی شهرداری هزینه می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد