سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 14
کد خبر: ۲۲۲۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
سوک بررسی می کند
9 ماه پیش و درست در روز نهم دی ماه سال گذشته، این مدیر در حالی در بوشهر معارفه شد که دست های پیدا و نهانی در مجموعه مربوطه اش با دادن اطلاعات غلط به رسانه ها به دنبال فضاسازی لازم برای مخدوش نشان دادن چهره حرفه ای وی در عرصه مدیریت بوده اند.
سوک: با وجود چک لیستی از شرایط احراز جایگاه برتر در جشنواره شهید رجایی توسط سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر، در حالی انتخاب 12 دستگاه برتر در این جشنواره با حرف و حدیث هایی همراه شده که بررسی دستگاه های انتخاب شده نشان می دهد که حداقل در مورد چند دستگاه از جمله اداره آب و فاضلاب استان بوشهر انتخاب به شکل دقیقی انجام شده است.

9 ماه پیش و درست در روز نهم دی ماه سال گذشته، عبدالحمید حمزه پور در حالی به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر معارفه شد که دست های پیدا و نهانی در این شرکت با دادن اطلاعات غلط به رسانه ها به دنبال فضاسازی لازم برای مخدوش نشان دادن چهره حرفه ای وی در عرصه مدیریت بوده اند.

این اطلاعات نابجا و استفاده از تعابیری هم چون دیپورت این مدیر از شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان در حالی از بدنه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر به رسانه ها تسری پیدا کرد که سایت خبری معتبری مانند سوک نیز دچار اشتباهی فاحش شد و هم نوا با این کاسبان خواستار عدم ورود حمزه پور به شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گردید.

با گذشت اندک زمانی از مراسم معارفه مدیر جدید آبفای بوشهر در نهم دی ماه سال 97، برخی مخالفان قبلی حمزه پور در صف موافقان وی قرار گرفته و برای حفظ سمت اداری ناچیز خود از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند.!!!


با این شرایط ، تلاش های شبانه روزی حمزه پور که بیشتر وقتش را برای اخد اعتبارات از مرکز و شرکت ابفای کشور اختصاص داده بود خیلی سریع نتیجه گرفت به گونه ای که توانست طرح هایی شامل آب شیرین‌ كن 35 هزار متر مكعبی ، فاز سوم آب شیرین كن 10 هزار متر مكعبی بوشهر و 15 هزار متر مكعبی شهرهای وحدتیه -دالكی و آب پخش - سعدآباد شهرستان دشتستان را برای سفر دولت به استان در 26 اسفندماه سال گذشته آماده آغاز عملیات اجرایی کند که البته با حضور وزیر نیرو در بوشهر و ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهوری در کنگان رسما کلید خورد.

اجرای طرح فاضلاب بافت تاریخی بوشهر با اعتبار 650 میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه آب شیرین‌ كن عسلویه و تنگستان هر كدام به ظرفیت 5 هزار مترمكعب و 17 هزار متر مكعبی برازجان بخشی دیگر از عملکرد حمزه پور در طی 9 ماه گذشته در شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بوده است.

در کنار 60 کیلومتر نوسازی و بازسازی شبكه های آبرسانی طی مدت زمان حضور حمزه پور در بوشهر، انتظار می رود با اتمام طرح های در دست اجرای آب شیرین کن در استان بوشهر طی سال‌های 98، 99 و 1400 در مجموع 150 هزار متر مکعب آب شیرین برای مصارف آب شرب به مردم استان بوشهر تحویل داده شود که این میزان آب از 16 طرح آب شیرین کن در سطح استان بوشهر ایجاد خواهد شد.


این نوع عملکرد آب و فاضلاب استان بوشهر که در خلاء یک جریان اطلاع رسانی وسیع در حال اتفاق است نشان می دهد که هرگاه مدیری حتی از نوع غیربومی به شکل جهادی بخواهد به مردمش خدمتی صادقانه انجام دهد نه تنها از دید ناظرین بالای دستی وی پنهان نمی ماند و در قالب جشنواره ای مانند شهید رجایی مورد تجلیل واقع می شود بلکه رسانه ها و مردم نیز قدردان فعالیت هایش می شوند.

بی گمان و صادقانه ذکر این نکته ضروری است که اگر با همین شدت و توان شاهد استمرار فعالیت حمزه پور در شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برای پیشبرد و اتمام طرح های در دست اجرا و به خصوص استقرار آب شیرین کن ها و نوسازی شبکه پوشیده آب استان باشیم باید نام وی به عنوان فردی که توسعه آب استان بوشهر را در حوزه زیرساختی رقم زد، با احترام قاب گرفته شود.

یادداشت: دکتر مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد