چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 19
کد خبر: ۲۲۲۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
در سایه عدم نظارت بهینه
پس از این که گرانی شدید کالاهای اساسی سنگین سایه خود را بر زندگی مردم انداخته خبر می رسد که در آستانه بازگشایی مدارس ، گرانی شدید و فوق العاده نوشت افزار کار بر خانواده های دارای محصل را تنگ کرده است.


به گزارش سوک، پس از این که گرانی شدید کالاهای اساسی سنگین سایه خود را بر زندگی مردم انداخته خبر می رسد که در آستانه بازگشایی مدارس ، گرانی شدید و فوق العاده نوشت افزار کار بر خانواده های دارای محصل را تنگ کرده است.

افزایش قیمت تا 300 درصدی در برخی از اقلام نوشت افزار و گرانی بی سابقه انواع نوشت افزار ایرانی و خارجی سبب ایجاد شوک و اظهار نارضایتی خانواده ها شده به گونه ای که برخی از این خانواده ها با ارسال پیام هایی به پایگاه خبری سوک ، خواستار افزایش نظارت مسئولین و بازرسان متولی بخش بازار شده اند.

اخبار دریافتی نشان می دهد که این شوک تورمی باعث شده که یک کیف دانش آموزی و محتویات مورد نیاز تحصیل دانش آموزان در بوشهر  با رشد حدود دویست و پنجاه درصد قیمت همراه شود.

افزایش سه برابری قیمت کاغذ A4 ، دو و نیم برابری قیمت دفتر 80 برگ ، یک و نیم برابری قیمت مدادرنگی و حدود 15 درصدی قیمت خودکار و پاک کن در شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در کنار افزایش 10 درصدی قیمت کتاب بخشی از گرانی موجود در آستانه فصل بازگشایی مدارس است.

با این شرایط خانواده های متوسط به پایین جامعه که دارای درآمد محدودی هستند در سال جاری با ابرچالشی به نام تامین لوازم التحریر در کنار تهیه کیف و کفش و البسه مدرسه فرزندانشان مواجه هستند که نیاز است دستگاه های متولی از هم اکنون تا قریب به 21 روز آینده نسبت به مدیریت بهینه بازار و ایجاد نمایشگاه های محدود عرضه لوازم التحریر و کیف و کفش به قیمت های مصوب و مناسب اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد