پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۲۲۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
فرمانده تیپ پیاده استان بوشهر:
فرمانده تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: امروز اهتمام به آموزش‌های قرآنی و همایش‌های قرآنی در کشور ما روز به روز در حال گسترش است که این به برکت گام اول انقلاب است.

به گزارش سوک، سرهنگ یدالله کشاورز عصر یکشنبه در مراسم تجلیل از نفر برتر مسابقات حفظ قرآن کریم نیروهای مسلح در تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر، اظهار داشت: ما برای اینکه یک جامعه قرآنی داشته باشیم باید روش و منش و رفتار قرآنی را به جوانان انتقال دهیم.

کشاورز بیان داشت: رسیدن به عمق معنویت قرآن، جز تفکر و اندیشیدن در قرآن میسر نمی‌شود و شما پاسداران که با قرآن مأنوس هستید در گام‌های بعد باید آن را سرمنشأ زندگی خود قرار دهید.

وی ادامه داد: ضرورت توجه به مباحث قرآنی و اجرای طرح‌ها و رویکردهای مناسب برای این موضوع سرلوحه و منشأ خیر و برکت برای پاسداران در مسیر تربیت صحیح اسلامی است.

فرمانده تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر تاکید کرد: اگر والدین به تلاوت و حفظ کلام وحی اهمیت دهند، فرزندان آنان نیز به این سمت گرایش پیدا می‌کنند و قرآن جزئی از زندگی آنان می‌شود و این در راه سعادت و خوشبختی گام نهادن است.

وی یادآور شد: افزایش تعداد حافظان قرآن یکی از مهم‌ترین راه‌های حفظ و حراست از قرآن است که زمینه تأمل و تدبر در کلام وحی را نیز فراهم می‌آورد.

کشاورز خاطرنشان کرد: از نکات مهمی که مقام معظم رهبری نیز بعد از مأنوس شدن و حفظ قرآن بر آن تأکید فراوان داشتند تدبر و تفکر در قرآن است که قطعاً هر چه قدر این ژرف‌نگری و تفکر در اقیانوس بیکران معنویت قرآنی بیشتر باشد شما به هدف اصلی که رسیدن به قرب الهی است خواهید رسید.

وی افزود: امروز اهتمام به آموزش‌های قرآنی و همایش‌های قرآنی در کشور ما روز به روز در حال گسترش است که این به برکت گام اول انقلاب اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: به خاطر توجه ویژه انقلاب اسلامی‌مان به قرآن کریم امروز ما حافظان و حاملان بسیار زیادی را در کشور داریم که در کشورهای خارجی رتبه‌های اول را کسب می‌کنند.

کشاورز با بیان اینکه حفظ آیات الهی در سبک رفتاری و اخلاقی انسان بسیار تأثیرگذار است، گفت: حفظ قرآن، هدف نیست بلکه وسیله‌ای است تا ما با قرآن مأنوس شویم و اخلاق و کردار ما قرآنی شود و این تأثیرگذاری هم در بعد فردی و هم اجتماعی مشهود است.

در پایان این مراسم از عبدالکریم گرگین نفر برتر مسابقات حفظ ۲۰ جز قرآن کریم نیروهای مسلح تجلیل به عمل آمد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد