پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 20
کد خبر: ۲۲۳۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان بوشهر :
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان بوشهر گفت: اقدام شهرداری بندر بوشهر برای برداشتن بخشی از موانع موجود در دهکده گردشگری که توسط عوامل هیات قایقرانی ایجاد شده بود قانونی بوده و بر اساس ماده 101 و تبصره 6 ماده قانون شهرداری‌ ها و همچنین تبصره یک بند 2 ماده 55 قانون شهرداری‌ها اصلاحیه 1345 انجام شده است.
به گزارش ، حسن شجاعی پور بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در اواخر اسفندماه سال گذشته در نشستی با حضور استاندار بوشهر، شهردار و رئیس شورای اسلامی بوشهر و برخی مقامات استانی طی یک صورتجلسه‌، دهکده گردشگری بوشهر به صورت قطعی به شهرداری بندر بوشهر واگذار شد.

وی افزود: در این صورتجلسه قید شده که طرف تمام قراردادهای سرمایه‌گذاری که در مجموعه دهکده گردشگری بوشهر ساری و جاری است، شهرداری بوشهر است و هر گونه تصمیم در ارتباط با این گونه قراردادها اعم از تمدید، تجدید و فسخ و یا اقاله قراردادها با شهرداری است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان بوشهر تصریح کرد: از آنجا که در 26 اسفندماه سال گذشته وظیفه نگهداری و حراست از مجموعه دهکده گردشگری با ۸۵ هکتار و ۴ فاز با رویکرد توسعه تفریح‌های آبی و ساحلی از طرف شهرداری بندر بوشهر به این سازمان محول شده ، سعی ما بر این قرار است که این مجموعه پویا برای استفاده از همشهریان نگهداری شود.

شجاعی ادامه داد: در هفته گذشته شاهد انتشار مطالبی توسط عوامل هیات قایقرانی در دهکده گردشگری در فضای مجازی پیرامون اقدام شهرداری بندر بوشهر بودیم که صحیح نمی باشد.

وی عنوان کرد: هرگونه فعالیت توسط عوامل خارج از شهرداری ، منوط به کسب اجازه از شهرداری است و از آنجا که هیات قایقرانی بدون اخذ مجوز اقدام به محصور کردن بخشی از فضای دهکده گردشگری کرده و به گونه ای دسترسی مردم به ساحل را قطع کرده بود بر حسب وظایف ذاتی این موانع برداشته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان بوشهر یادآور شد: بر اساس توافق های انجام شده با استانداری بوشهر، متولی حفظ و نگهداری دهکده گردشگری بوشهر با شهرداری است و از آنجا که از طرف شهرداری حراست از این مجموعه به سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر واگذار شده سعی ما این است که به بهترین نحو این مجموعه برای استفاده مردم آماده نگه داریم.

شجاعی اظهار داشت: اقدام شهرداری بندر بوشهر برای برداشتن بخشی از موانع موجود در دهکده گردشگری که توسط عوامل هیات قایقرانی ایجاد شده بود قانونی بوده و بر اساس ماده 101 و تبصره 6 ماده قانون شهرداری‌ ها و همچنین تبصره یک بند 2 ماده 55 قانون شهرداری‌ها اصلاحیه 1345 انجام شده است.

وی بیان کرد: شهرداری طبق ماده 101 و تبصره 6 ماده قانون شهرداری‌ها موظف است از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت كرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به میدان ها، پارک ها و باغ های عمومی که حق طبیعی هر شهروندی می باشد جلوگیری نماید.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان بوشهر یادآور شد: بر اساس تبصره یک بند 2 ماده 55 قانون شهرداری‌ها اصلاحیه 1345، اين قانون شهرداري‌ها را مكلف كرده كه راسا نسبت به آزادسازي معابر اقدام كنند و در تكميل اين تبصره، ماده 47 آيين‌نامه شهرداري‌ها مصوب 1346، حفاظت از اموال عمومي و مهيا كردن اين اموال براي استفاده عموم مردم و جلوگيري از تجاوز به آن يا تصرف در آن را بر عهده شهرداري‌ها گذاشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد