يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 09
کد خبر: ۲۲۳۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
معاون سیاسی سپاه در بوشهر:
وی افزود: به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران حرکتی در مسیر صحیح را انتخاب کرده و ادامه این مسیر در کنار حفظ انسجام ملی و ایستادگی در آن می تواند در آینده منتج به دستیابی به منافع ملی خود در این مذاکرات شود.
به گزارش سوک، احمد بنافی بعد از ظهر امروز در نشست تحلیل سیاسی با حضور اعضا اصلی شورای حزب موتلفه و جوانان انقلابی استان بوشهر در دفتر حزب موتلفه اسلامی بوشهر به اببین آخرین وضعیت سیاسی کشور پرداخت.

احمد بنافی ، معاون سیاسی نیروی دریایی سپاه

* خروج آمریکائی ها از برجام آغاز استراتژی فشار حداکثری و همه جانبه علیه ایران بود تا از طریق اعمال فشار اقتصادی، امنیتی و روانی علیه مردم، جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره بکشانند و در حوزه های موشکی و منطقه ای خواسته های خود را بر تحمیل نمایند.


* از ۱۸ اردیبهشت سال جاری نظام برای ایجاد موازنه فشار دست به اقدامات ایجابی درون برجامی و فرا برجامی زده است.

* آغاز استراتژی ایران آثار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود را گذاشت به شکلی که اقتصاد ایران به سمت ثبات و آرامش حرکت کرد و آرامش روانی آمیخته با عزتمندی و امیدواری در مردم شکل گرفت.

* از طرفی این استراتژی بر روی مناسبات میان ایران و غرب آثار خود را نشان داد و آنان را وادار به برداشتن گام های عملی و واقعی کرد و عملا می توان اعلام کرد برنامه های فشار حداکثری علیه ایران برای تسلیم و سازش را با شکست مواجهه کرد.


*در استراتژی ایران ویژگی هایی از جمله هم جانبه بودن ، جامع و فراگیر بودن، هوشمندی، ریسک پذیری و شجاعانه بودن کاملا مشهود است به گونه ای که اعمال آن محاسبات طرف مقابل را دگرگون کرد.

* با آغاز این استراتژی طرف مقابل ابتدا وارد فاز عملیات روانی برای نمایش شبه جنگ در کنار اعزام فرستادگان برای مذاکره با هدف توقف فعالیت های ایران شد. سرنگونی پهپاد فوق مدرن آمریکا و توقیف نفتکش انگلیسی القا جنگ با ایران را خنثی کرد و انسجام و وحدت به همراه غرور ملی را در پی داشت.

* مجموعه اقدامات ایران با هدف موازنه سازی فشار، برای باز شدن مسیر و چشم اندازی برای حل و فصل منازعات و اختلافات فی مابین ایران و غرب بود و در حال حاضر ایران با فرانسوی ها در این خصوص در حال انجام مذاکره است.


* فضای مذاکرات نشان می دهد طرف مقابل مجموعه اقدامات و تهدیدات ایران را معتبر و واقعی قلمداد کرده است.

*به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران حرکتی در مسیر صحیح را انتخاب کرده  و ادامه این مسیر در کنار حفظ انسجام ملی و ایستادگی در آن می تواند در آینده منتج به دستیابی به منافع ملی خود در این مذاکرات شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد