چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۲۲۳۳۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبنی بر بارندگی در نیمه دوم سال در استان، باید نقاط مستعد آبگرفتگی در استان بوشهر شناسایی و رفع خطر شود.
نقاط مستعد آبگرفتگی در استان بوشهر شناسایی و رفع خطر شود

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند صبح شنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به عدم احداث آشیانه برای بالگرد هلال احمر اظهار داشت: با توجه به نیاز استان به بالگرد به ویژه در زمان بحران، هلال احمر نسبت به احداث آشیانه بالگرد اقدام کند.

وی افزود: آتش نشانی ها، اداره کل مخابرات هم باید آمادگی لازم برای انجام اقدامات مورد نیاز در زمان بحران داشته باشند.

استاندار بوشهر گفت: موضوع تعطیلی مدارس در زمان بحران های مختلف از جمله سیل و بارش‌های سنگین، بر عهده فرمانداران است و در مواقع بحرانی هم اداره کل مدیریت بحران با هماهنگی معاون عمرانی اقدام لازم را انجام می دهند.

گراوند با اشاره به آیین نامه جدید قانون مدیریت بحران اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی نسبت به اجرای قانون جدید مدیریت بحران عنایت لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: در قانون جدید بحران، استحکام لازم برای راهبری در مواقع بحران به خوبی دیده شده است لذا ضروری است مدیران اجرایی ضمن حضور فعال در جلسات شورای مدیریت بحران، نسبت به اجرای قانون جدید همت لازم را به کار ببندند.

استاندار بوشهر انجام اقدامات پیشگیرانه در مدیریت بحران را ضروری خواند و گفت: بعد از پایان یک بحران هم نیاز است اقداماتی انجام شدو اما اولویت ما بر اجرای اقدامات پیشگیرانه است.

گراوند تاکید کرد: مدیران عضو شورای مدیریت بحران باید تمام وقت در دسترس باشند و هیچ مدیری بدون هماهنگی با استانداری نباید استان را ترک کند.

مدیریت بحران شهرستان‌ها تشکیل شود

وی با بیان اینکه فرمانداران شهرستان‌ها در هفته جاری شورای مدیریت بحران شهرستان‌ها را برگزار کنند، گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی و فصل پاییز، به منظور آمادگی همه جانبه برای مقابله با حوادث احتمالی در فصل پاییز شورای مدیریت بحران شهرستان‌ها تشکیل شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو مشاهده شده است، افزود: همه دستگاه های اجرایی برای حل این مشکل با شیلات و دامپزشکی و سایر ادارات متولی امر همکاری داشته باشند.

گراوند ادامه داد:  دستگاه‌های اجرایی بر اساس نیاز اداره کل شیلات موظف هستند برای حل مشکل بیماری لکه سفید در مزارع میگو کمک و همراهی لازم داشته باشند.

استاندار بوشهر بر بررسی و حل مشکلات مربوط به مسیل ها در محورهای مواصلاتی استان خاطرنشان کرد: در این زمینه فرمانداران باید سازه‌های مربوط به شهرداری‌ها در مسیر مسیل‌ها در نقاط مختلف استان مورد بررسی قرار داده و پارکینگ و سایر سازه ها در مسیر مسیل ها بسته شود و عواقب هرگونه سهل انگاری در این زمینه بر عهده شهردار منطقه است.

وی با اشاره به گزارش هواشناسی مبنی بر وقوع باران در نیمه دوم سال در استان بیان کرد: یکی از نقاطی که هنگام بارندگی موجب آبگرفتگی معابر می‌شود، خیابان مقابل فرودگاه بوشهر است، با توجه به اهمیت فرودگاه و خیابان‌های منتهی به آن، شهرداری بوشهر با جدیت نسبت به رفع مشکل در این منطقه اقدام کند.

استاندار بوشهر بیان داشت: تمام دستگاه های اجرایی استان موظف هستند در زمان بحران، امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار اداره کل مدیریت بحران قراردهند و ادارات کل این موضوع را به مدیران شهرستانی هم ابلاغ کنند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد