جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 05
کد خبر: ۲۲۳۳۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: طرح تبادل الکترونیکی اسناد بستری از مهرماه امسال در بوشهر اجرا می‌شود.
به گزارش سوک، پرویز رمضانی پیش از ظهر شنبه در آیین افتتاح دوره آموزشی اجرای برنامه تبادل الکترونیکی اسناد بستری اظهار داشت: برنامه تبادل الکترونیکی اسناد بستری از مهر ماه سال جاری در بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه سلامت در استان بوشهراجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح علاوه بر اینکه در مصرف کاغذ و وقت صرفه جویی خواهد شد، با توجه به اینکه اسناد و مدارک به صورت الکترونیکی پذیرش می شوند امکان رسیدگی برخط و رفع اختلاف در خصوص اسناد و تعامل مطلوب با ارائه دهندگان خدمات نیز فراهم خواهد شد.

رمضانی همچنین قابلیت مطالعه و پژوهش حوزه های پزشکی برای محققان، تصمیم سازان نظام سلامت و نظام آماری کشور را از دیگر مزایای اجرای برنامه تبادل الکترونیکی اسناد بستری برشمرد.

وی افزود: با اجرای این طرح علاوه بر فراهم شدن زمینه استفاده از پرونده الکترونیک سلامت، با جمع آوری داده ها به صورت الکترونیکی امکان پردازش اطلاعات و تهیه گزارش‌های مدیریتی نیز میسر می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: اجرای این طرح سبب می‌شود تا قوانین بیمه و راهنماهای بالینی به صورت مکانیزه و الکترونیکی اعمال شود و موجب شفافیت در بررسی خدمات ارایه شده به بیمه شدگان می‌شود و مراحل پذیرش اسناد، رسیدگی کارشناسی و پرداخت هزینه های بیمارستانی تسریع می یابد.

دوره آموزشی اجرای برنامه تبادل الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان به مدت دو روز به میزبانی اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد