دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 25
کد خبر: ۲۲۳۴۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر خواستار احیا و بازسازی بناهای تاریخی در بوشهر شد و گفت: کمبود بودجه نباید بهانه‌ای برای توقف چرخ توسعه استان بوشهر شود.
کمبود بودجه نباید بهانه‌ای برای توقف چرخ توسعه استان بوشهر شود

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند صبح سه‌شنبه در نشست با مدیران میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز بوشهرشناسی اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر دارای ارزش و جایگاه بسیار خوبی است و باید برای حفظ و احیای آن تلاش جدی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی نیز باید تلاش ویژه‌ای برای حفظ و حراست از مراکز فرهنگی و ترمیم و بازسازی آنها صورت گیرد افزود: قلعه ریشهر یکی از طرح‌های مهم است که باید اعتبارات آن تامین شود.

استاندار بوشهر خواستار اقدامات لازم برای بازآفرینی عمارت تنگستانی بوشهر شد و خاطرنشان کرد: عمارت ملک ظرفیت ساخت یک هتل مناسب را دارد و باید ساز و کار لازم توسعه این عمارت به نحو مطلوب انجام شود.

وی به تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه استان اشاره کرد و ادامه داد: نباید کمبود بودجه بهانه‌ای برای توقف روند توسعه استان بوشهر باشد و با تلاش‌های صورت کرفته نگذاشتیم چرخ توسعه استان لنگ بماند و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

گراوند خواستار حفظ این ظرفیت‌های فرهنگی استان شد و افزود: اقدامات لازم برای راه اندازی موزه مطبوعات بوشهر انجام شود و مسئولان ذیربط باید در کمترین زمان ممکن گزارش اقدامات خود را ارائه کنند تا تکلیف این مساله هر چه زودتر مشخص شود.

وی گورستان انگلیسی‌ها در بوشهر را نشانه غیرت دینی و شجاعت مردم استان در مبارزه با استکبار و استعمار دانست و بیان کرد:‌ باید نسبت به بازسازی و ترمیم این مرکز اهتمام ورزیم تا جهانیان با رشادت و فداکاری مردم استان بوشهر بیشتر آشنا شوند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد