کد خبر: ۲۲۳۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۲
رئیس پلیس فتا استان بوشهرگفت: باتوجه به مراجعه برخی از شهروندان هم‌استانی به این پلیس در زمینه مراجعه به سایت‌های کاریابی خارجی نسبت به سواستفاده‌های احتمالی به این افراد هشدار داده می‌شود.
به گزارش سوک،سرهنگ مهدی قاسمی روز سه شنبه درجمع خبرنگاران افزود: درچند روز اخیر شماری از هم استانی‌ها به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشتند که با دارا بودن تحصیلات دانشگاهی تخصصی و نداشتن شغل درکشور با حقوق و مزایای دلخواه اقدام به بارگزاری درخواست اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی اینترنتی کردهاند.

وی یادآورشد: سایت‌های کاریابی خارجی، محیطی قابل اعتماد جهت درخواست اشتغال نبوده و  به طور حتم باید در خصوص اصالت هویت و اعتبار شرکت‌ها و حتی ایمیل‌های ارسالی تحقیق کرد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر اظهارداشت: شهروندان جهت اشتغال باید به‌صورت حضوری به شرکت‌ها و مؤسسه‌های معتبر داخلی مراجعه و یا در آزمون‌های استخدامی اعلام شده  از طریق صداوسیما یا رسانه‌های چاپی کثیرالانتشار اقدام کنند.

قاسمی افزود: پلیس فتا شبانه روز در جهت ایمن سازی فضای سایبر تلاش می‌کند ولی به علت گستردگی حوزه‌های مختلف فضای یاد شده تحقق این مهم نیازمند همکاری و تعامل و همراهی مردم است.

وی توصیهکرد: شهروندان باید از بارگزاری تصاویر اوراق هویتی و مدارک شخصی خود در اینترنت بویژه سایت‌های خارجی به‌جهت احتمال سو استفاده مجرمانه از آنها خودداری کنند.

قاسمی  ادامه داد: در این زمینه شهروندان باید قبل از انجام هر عملیات بانکی یا واریز وجوهی، از صحت موضوع و اصالت درگاه بانکی یقین پیدا کنند که در این رابطه توجه به آدرس اینترنتی ارائه شده ضروری است.

وی یادآورشد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه موسسه‌ها از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود.

قاسمی گفت: شهروندان همچنین با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با پلیس فتا ارتباط برقرار کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد