جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 07
کد خبر: ۲۲۳۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از گسترش ۱۰۰ درصدی خدمات بهداشتی در سطح استان خبر داد و گفت: توسعه دانش‌های زیست دریایی و ایجاد قطب کشوری زیست‌فناوری دریایی در دستور کار است.
توسعه زیست‌فناوری دریایی در بوشهر/ گسترش ۱۰۰ درصدی خدمات بهداشتی

به گزارش سوک، سعید کشمیری عصر پنجشنبه در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تاکنون بیش از ۷۸۳ هزار نفر بیمار بستری در استان بوشهر از مزایای این بسته بهره‌مند شده‌اند.

وی عنوان داشت: از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تا مهرماه امسال ۳۶ هزار و ۱۹۰ زایمان طبیعی و ۳۰ هزار و ۳۷۰ سزارین در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: تا پایان مردادماه سال جاری ۱۶۵ پزشک از بسته حمایت از ماندگاری پزشکان استفاده کرده‌اند همچنین از زمان شروع بسته پزشکان مقیم در استان بوشهر در مدت مشابه تعداد ۳۳۹ متخصص با حضور فیزیکی تمام‌وقت به مردم استان خدمات ارائه کرده‌اند.

وی افزود: مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسعه دانش‌های زیست مرتبط با ایمنی و محیط‌زیست، ایجاد قطب کشوری دانش‌های مرتبط با ایمنی و محیط‌زیست، توسعه دانش‌های زیست دریایی و ایجاد قطب کشوری زیست‌فناوری دریایی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: این دانشگاه در سال ۱۳۶۲ ابتدا به‌صورت یک آموزشکده مامایی شکل‌گرفته و در سال ۱۳۷۴ به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر تبدیل شد.

کشمیری با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۰ موفق به راه‌اندازی دانشکده دندانپزشکی شدیم تصریح کرد: استان بوشهر با داشتن ۲۲۳ خانه بهداشت، ۷۷ پایگاه سلامت شهری و ۸۶ مرکز خدمات جامع سلامت در سراسر استان و با گسترش ۱۰۰ درصدی خدمات بهداشتی در خصوص پیشگیری و سلامت مردم استان پیشتاز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ پزشک و دندان‌پزشک در بخش بهداشت استان مشغول به خدمت هستند که در کنار آن‌ها کارشناس سلامت روان، مراقب سلامت و کارشناس تغذیه نیز وجود داشته که در قالب پزشک خانواده به هم استانی‌ها خدمات ارائه می‌دهند.

وی بیان داشت: تعداد ۱۸ بیمارستان در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۰ بیمارستان دانشگاهی و هشت بیمارستان غیردانشگاهی شامل بیمارستان هوایی، دریایی، تامین اجتماعی، نفت و سپاه به هم استانی‌ها خدمات مطلوب درمانی را ارائه می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اصلی‌ترین بیمارستان استان، بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوده که در شهر بوشهر واقع‌شده و مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر قسمتی از این بیمارستان است و با انجام روزانه دو عمل قلب باز و آنژیوگرافی خدمات کم‌نظیری را به مردم ارائه داده و نیاز مردم استان را در این زمینه مرتفع می‌سازد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد