يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
کد خبر: ۲۲۳۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری بوشهر خبر داد
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندر بوشهر از اجرای طرح ساماندهی سرویس‌های حمل و نقل دانش‌آموزان در شهر بوشهر خبر داد
به گزارش سوک، حسن شجاعی پور صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هم زمان با آغاز فصل بازگشایی مدارس و  برای سومین سال متوالی، طرح ساماندهی سرویس‌های حمل و نقل دانش‌آموزان شهر بوشهر انجام شد.

وی افزود: با مجهز شدن سرویس مدارس به سامانه سپند، امکان رصد مسیر مبدا تا مقصد توسط خانواده ها فراهم شده و پلیس راهور نیز از طریق این سامانه می‌تواند بر سرویس‌ها و تخلفات آن‌ها نظارت بیشتری داشته باشد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: در سال گذشته 478 خودرو شامل مینی بوس، سواری و ون کار جابجایی 5 هزار دانش‌آموز بوشهری را بر عهده داشته اند.

شجاعی پور ادامه داد: خانواده‌ها می‌توانند از خودرو‌هایی که دارای برچسب سپند هستند برای سرویس مدارس فرزند خود استفاده کنند.

وی در خصوص برچسب سپند، بیان کرد: به منظور برقراری نظم و امنیت سرویس مدارس یک برچسب واحد برای تمام ناوگان سرویس مدارس در سراسر کشور طراحی شده است که مورد تایید همه شهرداری ها از جمله شهرداری بندر بوشهر است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندر بوشهر یادآور شد: با نصب این برچسب ها و استفاده از بارکد، استعلام های مورد نظر از سرویس مدارس به راحتی انجام می شود و پلیس، آموزش و پرورش و والدین هم می توانند نظارت کافی بر سرویس مدارس داشته باشند.

شجاعی پور ادامه داد: برای نظارت بیشتر خانواده ها بر کارکرد سرویس مدارس، یک اپلیکیشن در اختیار آنها قرار داده می شود تا بتوانند مسیر تردد دانش آموزان  و سرویس مدرسه را کنترل و از این طریق از عملکرد راننده در چارچوب سرویس مدرسه اطلاع داشته باشند.

وی با اشاره به این که با استفاده از این روش رانندگانی که اصول و قوانین سرویس مدارس را رعایت نکنند، حذف خواهند شدْ اظهار داشت: در سامانه سپند مدارس، والدین، شهرداری ها و رانندگان هر کدام پنل مخصوص به خود را دارند، بنابراین والدین در صورت داشتن شکایت می توانند از این طریق شکایت خود را ثبت کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندر بوشهر گفت: با توجه به  بازگشایی مدارس، سازمان  مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندر بوشهر با تلاش های  شبانه روزی، تمهیدات ارزنده ای را جهت خدمات رسانی هر چه بهتر به دانش آموزان و شهروندان در آغاز سال تحصیلی اتخاذ نموده است.

شجاعی پور ادامه داد: افزایش خودروهای گشت و بازرسی سازمان در ایستگاه های خودرو حمل و نقل عمومی ، بررسی وضعیت خودروهای سرویس مدارس و افزایش ساعت کاری رانندگان حمل و نقل عمومی از جمله مهمترین کارکرد این سازمان به مردم بوشهر در فصل بازگشایی مدارس است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد