پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 28
کد خبر: ۲۲۳۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
همزمان با سراسر کشور در اول آبان ماه؛
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در هزار و ۵۵۰ مدرسه استان بوشهر خبر داد.
انتخابات شورای دانش‌آموزی در ۱۵۵۰ مدرسه استان بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش سوک، سیروس فتحی صبح دوشنبه در نشست ستاد برنامه‌ریزی بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تبیین دوره پنجم انقلاب اسلامی، فعالیت‌های دانش‌آموزی در مدارس رنگ و بوی جدیدی به خود می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی استان بوشهر به صورت هماهنگ کشوری یکم آبان ماه برگزار می‌شود که این انتخابات در نوبت صبح ساعت ۹ و در نوبت عصر ساعت ۱۴ در مدارس استان اجرایی می‌شود.

فتحی بیان کرد: طبق پیش‌بینی‌های آموزش و پرورش استان و بر اساس جمعیت دانش‌آموزی هزار و ۵۵۰ مدرسه استان، انتخابات شوراهای دانش‌آموزی برگزار خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان پایه سوم دوره ابتدایی به بالاتر قابلیت شرکت و کاندیدا شدن در این انتخابات را خواهند داشت یادآور شد: حدود ۱۷۳ هزار دانش‌آموز واجد شرایط شرکت در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی خواهند بود که ۸۵ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز آن دختر و ۸۷ هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز آن پسر هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: طبق پیش‌بینی در سال جاری ۲۱ هزار دانش‌آموز دختر و ۱۸ هزار و ۵۷۰ دانش‌آموز پسر در این انتخابات داوطلب عضویت خواهند بود که از این تعداد دانش‌آموز، ۱۲ هزار و ۲۷۰ دانش‌آموز به عنوان منتخبین شوراهای دانش‌آموزی در مدارس استان انتخاب خواهند شد.

بیانیه گام دوم انقلاب در مدارس استان اجرایی خواهد شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیانیه گام دوم انقلاب در سال جاری در مدارس استان طبق دستورالعمل تعیین‌شده از سوی وزارت اجرایی خواهد شد.

فتحی به ناظران انتخابات شوراهای دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: ناظران استانی از مناطق هم‌جوار هر منطقه انتخاب می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی از اولویت‌های برگزارکنندگان این انتخابات در آموزش و پرورش استان است افزود: ۵۰ درصد مدارس مرکز استان و همچنین درصدی از مدارس مناطق دیگر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد