يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
کد خبر: ۲۲۳۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران:
سردار زیراهی گفت: امنیت خوبی در خلیج فارس حاکم است و هر نوع ناامنی به حضور استکبار جهانی در این منطقه بر می گردد. منافع استکبار این است که با حضور نامشروع خود ایران هراسی در منطقه ایجاد و اقتصاد خود را با فروش تسهیلات نظامی رونق ببخشند. امنیت خلیج فارس فقط با حضور و همکاری برادران مسلمان ما در منطقه می تواند ایجاد شود.
به گزارش سوک، سردار رمضان زیراهی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت سی و دومین سالگرد بزرگداشت شهدای خلیج فارس اظهار داشت: نیروهای نظامی کشور در آمادگی کامل قرار دارند اما بنای جنگ نداریم اما اگر به مرزهای ما تجاوز شود با قدرت به آنها پاسخ خواهیم داد.

سردار زیراهی؛ فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران

* دوره ای که درآن قرار داریم بسیارحساس است که استکبار چهانی با تمام قوا وارد شده و با تحکم به کشورها از آنها خواسته در محاصره ایران اسلامی شرکت کنند. وظیفه همه ماهاست که در یک فضای آرام که به جامعه تزریق می کنیم به مقابله با جهان کفر برخیزیم.

* نزدیک به نیمی از جمعیت کشور ما دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند و نیاز است که فداکاری آن دوران به این جمعیت جوان و نوجوان کشور بازگو کنیم. امروز تمام استکبار بسیج شده تا روحیه فداکاری ، از خودگذشتگی و شهادت طلبی را از مردم ایران بگیرد که نیاز است این توطئه ها را ختثی کنیم.

* تا قبل از جنگ تحمیلی بر علیه ایران ، همه جنگ ها بین دو بلوک شرق و غرب بوده است در حالی که در این جنگ بلوک شرق و غرب بر علیه ما بوده اند.

*تا قبل از عملیات والفجر 8 همه دنیای غرب فکر می کرد این جنگ برنده ای ندارد در حالی که پس از این عملیات استراتژیست های جنگی و حتی سیاستمداران جهان متوجه شدند که ایران قدرت برنده شدن با یک قدرت فوق العاده دارد و از این زمان است که شاهد سرازیر شدن انواع تجهیزات نظامی از بلوک شرق و غرب به عراق بودیم.

* عملیات کربلای پنج که حتی با حضور مستقیم امریکایی ها در جبهه مقابل ایران و انواع کمک به صدام بوده با پیروزی های خیره کننده ای از طرف ایران تا چند کیلومتری دروازه بصره انجام شد. پس از این اتفاقات استراتژیست های آمریکایی حمله به تاسیسات نفتی ایران را توسط صدام کلید زدند. در این دوره عملیات های مستقیم ایران با صدام و حمله به تاسیسات تفتی و نفتکش ها و کشتی های تجاری شدت بیشتری به خود گرفت.

* یکی از این عملیات ها درگیری بین نیروهای سپاه و امریکایی ها در 16 مهرماه سال 1366  در خلج فارس انجام شده که به پاس فداکاری ها این شهیدان سپاه، به نام روز نیروی دریایی نامیده و هر سال محل شهادت آنها توسط بالگردها و یگان های شناور کل بارن می شود.

* در صبح روز 16 مهرماه در حسینیه عاشقان ثارالله مراسم بزرگداشتی برگزار می شود و بعد از ظهر این روز نیز در روستای بحیری شهرستان دشتی استان بوشهر مراسمی در کنار مزار شهیدان مهدوی و توسلی از شهدای حمله مستقیم با امریکایی ها برگزار می شود.

* تجربه نشان می دهد که اگر قوی نباشیم همه دست اوردها توسط استکبار جهانی پایمال می شود. امروز ما قوی هستیم و دشمن هم اقتدار ما را درک کرده است و گرنه نمی توانستیم این مسیر دشوار را طی کنیم. دشمن ما را به عنوان یک قدرت در محاسبات خود ارزیابی می کند. جمهوری اسلامی از ابزارالات نظامی خوبی برخوردار است که همگی در درون کشور تولید می شود.

*جمهوری اسلامی ایران بنای جنگ با هیچ کس ندارد اما اگر تعدی به خاک و مرزهای ما شود کوبنده به آنها جواب می دهیم . ان چنان که در دوران دفاع مقدس و پس از آن برخورد کرده ایم . امنیت قابل قبول در کشور و مرزهای آبی، هوایی و زمینی نشان می دهد که کشورمان در آمادگی کامل قرار دارد.

* امنیت خوبی در خلیج فارس حاکم است و هر نوع ناامنی به حضور استکبار جهانی در این منطقه بر می گردد. منافع استکبار این است که با حضور نامشروع خود ایران هراسی در منطقه ایجاد و اقتصاد خود را با فروش تسهیلات نظامی رونق ببخشند. امنیت خلیج فارس فقط با حضور و همکاری برادران مسلمان ما در منطقه می تواند ایجاد شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد