پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 03
کد خبر: ۲۲۳۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
فیسبوک و توئیتر صد‌ها حساب کاربری را که به فعالیت‌های تبلیغاتی علیه ایران و قطر می‌پرداختند از این شبکه اجتماعی حذف کردند.
به گزارش «سوک» به نقل از فارس، پایگاه خبری «BuzzFeed» طی تحقیقی شبکه‌ای از سایت‌ها و حساب‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توئیتر، یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی علیه ایران و قطر فعالیت می‌کردند را فاش کرد. به نظر می‌سد این حساب‌ها که در حال حاضر تعلیق شده‌اند در مکانی از غرب آسیا یا آفریقا هدایت می‌شده‌اند.

در ماه آگوست، فیسبوک از حذف ۳۵۰ صفحه و حساب در این شبکه اجتماعی خبر داده بود و در تازه‌ترین اقدام خود نیز ۲۰۰ حساب کاربری دیگر را که در فعالیت‌های تبلیغاتی علیه ایران و قطر فعال بوده‌اند را تعلیق کرده است.

در مجموع، فیسبوک فعالیت ۲۱۱ حساب کاربری، ۱۰۷ صفحه، ۴۳ گروه و ۸۷ حساب کاربری در اینستاگرام را متوقف کرده است.

بر اساس این گزارش، فعالیت ۶۲ حساب توئیتری و ۱۲ حساب یوتیوب نیز متوقف شده است. این حساب‌های کاربری در امارات متحده عربی، مصر و نیجریه بوده‌اند.

شبکه حساب‌های کاربری وابسته به امارات و نیجریه نزدیک به ۱۵۰ هزار دلار برای ارتقای صفحات خود در فیسبوک هزینه کرده و نزدیک به ۱.۴ میلیون دنبال کننده را در این صفحات جذب کرده بود. حساب‌های اینستاگرام نیز دنبال کننده‌ای حدود ۷۰ هزار نفری داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد