يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 19
کد خبر: ۲۲۳۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از ایجاد اشتغال برای 5 هزار نفر از محل تبصره 16 قانون با اعتبار 970 میلیارد ریالی در سال جاری خبر داد.
به گزارش سوک ، احمد لطفی صبح امروز در نشست با مدیرامور شعب بانک ملت استان بوشهر اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد ایجاد اشتغال به منظور تواتمندسازی خانواده های تحت پوشش است.

وی افزود: در این راستا، اقدامات مناسبی طی سنوات گذشته در این نهاد انجام شده به گونه ای که یک سوم اشتغال کشور در سال گذشته توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: از آنجا که برای ایجاد هر شغل تسهیلات بانکی مناسبی از طریق سیستم بانکی و متناسب با تکالیف قانونی پرداخت می شود به گفته مدیران بانک های استان، مددجویان کمیته امداد از جمله خوش حساب ترین مشتریان در پرداخت اقساط تسهیلات اشتغال زایی هستند.

لطفی با اشاره به میزان تسهیلات اشتغال از محل تبصره 16 قانون به مددجویان این نهاد در استان بوشهر گفت: در سال گذشته از این محل ، 300 میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود که همه این تسهیلات تخصیص و جذب شده است.

وی ادامه داد: از این محل موفق شدیم حدود 1500 شغل را برای مددجویان این نهاد در استان بوشهر ایجاد کنیم که این شغل ها از ثبات و پایداری خوبی برخوردار است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: امسال از محل تبصره 16 قانون ، 970 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد استان بوشهر در نظر گرفته شده که به دنبال ایجاد 5 هزار شغل هستیم.

لطفی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی، سال گذشته از محل تبصره 16 فقط می توانستم تا 200 میلیون ریال به ازاء ایجاد هر شغل به مددجویان پرداخت کنیم که امسال این میزان تا 500 میلیون ریال افزایش یافته است.

وی بیان کرد: برای این که تسهیلات اشتغال زایی در مسیر و مجرای قانونی هزینه شود ضمن نیازسنجی برای دادن این تسهیلات، نظارت کامل نیز بر اجرای طرح های اشتغال زایی انجام می دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد