پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۲۳۸۱۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
امروز اتفاق افتاد
در حالی که یک سال و پنج روز از تودیع و معارفه پرتنش مدیران تامین اجتماعی استان بوشهر می گذرد ، امروز نیز یک مراسم تودیع و معارفه در بوشهر برگزار شد که طی آن شاهد طعنه زنی های فراوانی در این بخش بودیم.
به گزارش سوک، در حالی که یک سال و پنج روز از تودیع و معارفه پرتنش مدیران تامین اجتماعی استان بوشهر می گذرد ، امروز نیز یک مراسم تودیع و معارفه در بوشهر برگزار شد که طی آن شاهد طعنه زنی های فراوانی در این بخش بودیم.

بر اساس این گزارش، آیین تودیع و معارفه مدیران آموزش و پرورش استان بوشهر در حالی امروز با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و شماری از مقامات استانی و نمایندگان بوشهر، گناوه و دیلم و دشتستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که عملا به صحته ای برای طعنه زنی به همدیگر تبدیل شد.

در این آئین که کلید آموزش و پرورش به علیمراد کرمی تحویل و از خدمات ناصر کرمی مدیرکل سابق و غلامحسین حسینی سرپرست این اداره‌کل تقدیر به عمل آمد، هر کدام از این سخنرانان به گونه ای بیاناتی داشتند که گویا آمده بودند تا به همدیگر با نیش و طعنه جواب بدهند.

ناصر کرمی ، مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان بوشهر

* 4 ماهی است که مدیر آموزش و پرورش استان نیستم و طبیعی است که به آمار و ارقام دسترسی ندارم . ساعت 19 دیروز با تماس دفتر وزیر از این مراسم باخبر شده ام.

* طی 4 سال گذشته در همه شاخص های آموزشی و پرورشی در سطح کشور رشد داشته و در هیچ شاخصی افت نداشته ایم.

*در مدارس شهرها و روستاها برنامه‌های عملیاتی سالانه روی میز واحدهای آموزشی قرار گرفته است و این جا افتاده است که باید بر اساس برنامه حرکت شود.

* در همه شهرستان‌های استان مراکز رفاهی ویژه فرهنگیان ایجاد شده است و در مرکز استان نیز این مراکز افزایش یافته است.

* در زمینه ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی و تربیت‌بدنی نیز شاهد وضعیت خوبی هستیم و با تلاش همکاران به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ایم.

*در آموزش متوسطه به عنوان برنامه هدف با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان، شاهد بهبود جایگاه استان بوشهر در کنکور سراسری و امتحانات نهایی بوده‌ایم.

* به توسعه مدارس غیردولتی ‌و آموزشگاه‌های آزاد در سطح استان پرداختم. نگاه نامهربانی نسبت به این مدارس وجود داشت و گاها محل تخلفاتی بودند و آموزشگاه‌هایی بدون مجوز فعالیت می‌کردند که نسبت به ساماندهی آنها اقدام شد و نظارت بر آنها انجام شد.

* در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در زمینه جعل مدرک تحصیلی در رتبه دوم کشور قرار داشتیم.این وضعیت برای استان بوشهر بسیار نازیبا بود و با همت دستگاه‌های امنیتی و همکاران در آموزش و پرورش تلاش زیادی برای مقابله با این مدارک صورت گرفت.

* حدود پنج هزار دیپلم جعلی در استان بوشهر باطل، متوقف و بایگانی شده است.این ننگ از دامن استان برداشته شده است. عده‌ای از همین جاعلان مدارک تحصیلی در راهروهای اداره‌کل جولان دادند ولی زود متوجه شدند که آن دوران گذشته است.

* هزینه زیادی را بابت مبارزه با جعل مدرک تحصیلی داده‌ام و بسیار خرسندم که این ننگ از دامن استان بوشهر پاک شده است.

* از تصمیمات خود دفاع می‌کنم و لحظه‌ای هم پشیمان نیستم. در صورت تکرار، باز هم همین تصمیمات را خواهم گرفت و به زیاده‌خواهان باج نمی‌دهم و خوشحالم که مقابل زیاده‌خواهان و سهم‌خواهی افراد ایستادم.

غلامحسین حسینی، سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر

* آموزش و پرورش با چالش‌هایی روبرو است و امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همراهی و حمایت همه مسئولان است.

* گردش مدیریت در چرخه نخبگان را در آموزش و پرورش استان بوشهر دنبال کردیم،آموزش و پرورش توان اینکه اسیر حاشیه‌ها شود را ندارد و تلاش کردیم که این مشکل را شاهد نباشیم.

* حمایت خوبی برای رفع مشکلات آموزش و پرورش استان صورت گرفته است، تلاش کردیم تا از فرصت‌دهی به نیروهای بومی دفاع کنیم و از توان نیروهای بومی به خوبی استفاده کنیم. لباس معلمی لباس برازنده‌ای است، باید تلاش کنیم آنچه از ما در آموزش و پرورش باقی می‌ماند، نامی نیکو باشد.

* قراردادن آموزش و پرورش در تلاطم های شخصی هنر می خواهد که بنده کوشش کردم در این مسیر عمل کنم، هرکدام از جابجایی های صورت گرفته هم در راستای گردش نخبگان بوده و افراد جدیدی که منصوب شده اند از نخبه های این مجموعه هستند.

* در فصل دشوار و اوج کار آموزش و پرورش عهده دار سرپرستی شده ام،  طی این مدت با همراهی هر 4 نماینده استان اعتبارات خوبی برای تامین وسایل سرمایشی مدارس و تکمیل فضاهای ورزشی دانش آموزشی مثل استخرها و سالن ها دریافت کردیم.

* باید بپذیریم که این اداره کل هویت خود را از دست داده بود، تلاش بنده تکریم همکاران و هویت بخشی به سازمان بود و در این زمینه از نمایندگان که بدون سهم خواهی تمام قد با ما همراهی کردند و حمایت های استاندار تشکر می شود.

*رتبه مدارس غیردولتی استان در کشور 32 و رتبه کلی استان با احتساب مدارس دولتی 27 است که چالش ها و مشکلات جدی ما را نمایان می کند.

علیمراد کرمی، مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان بوشهر

*باید اجازه دهیم افکار و نظرات مختلف در آموزش و پرورش اظهار شوند و سعی نکنیم که کسانی که منتقد ما هستند را از خود برانیم.

* با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا بهترین خدمات را به آموزش و پرورش ارائه کنیم، قول می‌دهم که اگر روزی نتوانستم برای آموزش و پرورش کاری کنم و کاری که مورد نظر من است را انجام دهم این پست را ببوسم و کنار بگذارم.

* اگر این پست طوری بود که نتوانستیم کاری را بکنیم و یک درصد از فرهنگیان استان به ما بگویند که توان کار نداری، با کمال میل می‌پذیرم و به نفر بعد تحویل می‌دهم. تا زمانی کار می‌کنم که بتوانم مفید باشم.

* سال 93 هم در دوران سرپرستی، گزینه مدیرکلی بود ولی مثل امروز حمایت همه اقشار و گروهها را نداشت، این حمایت ها لازمه کار آموزش و پرورش است، وگرنه به تنهایی از عهده این مسئولیت سنگین بر نمی آییم.

*با فرهنگیان و دانش آموزان استان عهد می بندم همه تلاشم را برای ارتقا شرایط بکار بگیرم، ضمن اینکه قول می دهم اگر آنچه مطلوب فرهنگیان است را نتوانستم انجام دهم و 10 یا 15 درصد آنها اعلام کنند شما توان این کار را ندارید، این مسئولیت را کنار بگذارم.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس

*در آموزش و پرورش استان بوشهر با وجود فرهیختگان این انتظار می‌رود که شاهد توسعه بیشتری باشیم. وضعیت رتبه‌های تعلیم و تربیت استان در شان مردم استان نیست و خواسته ما این است که ساحت آموزش و پرورش از همه حاشیه‌ها پاک شود.

* به دنبال سهم‌خواهی از آموزش و پرورش نیستیم. ما هیچ خواسته‌ای جز ارتقای جایگاه آموزش و پرورش در استان بوشهر نداریم و انتظار داریم ساحت آموزش و پرورش را از دست کسانی که روی آن چتر کشیدند پاک کنیم.* برخی موارد که با وزیر سابق دیدار داشتم، برخی رتبه های آموزش و پرورش استان بازگو می شد که عرق شرم می ریختم و برایم پرسش پیش آمد که چه اتفاقی رخ داده است.

* سرپرست اداره کل آموزش و پرورش طی جهار ماه و نیم پیگیری های خوبی برای جذب اعتبار وسایل سرمایشی مدارس، شروع مجدد ساخت استخر دانش آموزی بوشهر و گناوه داشته است که از ایشان تشکر می کنم.

* علیمراد کرمی مدیرکل جدید هم از نیروهای باتجربه این مجموعه است که متاسفانه در گذشته از چرخه مدیریتی کنار گذاشته شد و در دوره سرپرست به این اداره کل بازگشت.

محمدباقر سعادت، نماینده مردم دشتستان در مجلس

* هیچکس غافل نیست و همه می‌دانیم که اگر بخواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم حتما باید نگاه همگان به آموزش و پرورش باشد.

* آموزش و پرورش در استان بوشهر در روزگاری مرکز سیاست‌گذاری بوده است و مدرسه سعادت مرکز رفع موانع توسعه استان بوده است و تصمیم گیری‌ها در آنجا انجام می‌شده است. باید همه کمک کنیم که آموزش و پرورش تقویت شود.

* باید نواقص و مشکلاتی که وجود دارد را با کمک همدیگر رفع کنیم تا یک آموزش و پرورش پیشرفته و توسعه‌یافته داشته باشیم تا بر آن اساس آموزش و پرورش هم توسعه یابد.

عکس: فریده جعفری زاده

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
جنگلبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
0
1
با سلام و احترام

حیفم سی رئیسعلی دلواری!!!!!!!
ابن رسول
|
-
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
حیف سی جهالت مردم و انتخاب چنین نمایندگانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد