دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 25
کد خبر: ۲۲۳۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
عضو کمیسیون عمران مجلس از تشکیل کمیته ویژه‌ای در این کمیسیون برای پیگیری و نظارت بر قیمت بلیت هواپیما در ایام اربعین خبر داد.
به گزارش سوک،نظر افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به برنامه‌های این کمیسیون برای رسیدگی به وضعیت قیمت بلیت هواپیما در ایام اربعین، گفت: گزارشی‌هایی از سوی مردم و برخی نهاد‌ها درباره افزایش بی‌سابقه قیمت بلیت هواپیما به کمیسیون عمران ارسال شده که آن‌ها را برررسی می‌کنیم.

وی با انتقاد از نبود نظارت از سوی و دولت و وزارت راه و شهرسازی بر شرکت‌های هواپیمایی برای تعیین نرخ بلیت هواپیما در ایام خاص، به‌ویژه اربعین، اظهار داشت: نبود نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی موجب شده تا این شرکت‌ها خودسرانه اقدام به افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام اربعین داشته باشند که باید با آن‌ها برخورد شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: باید نرخ بلیت و هزینه سفر برای زائران پیاده‌روی اربعین طوری باشد که همه اقشار بتوانند از برکات این سفر معنوی استفاده کنند.

افضلی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنیم دولت اقداماتی در جهت تسهیل سفر زائران اربعین حسینی فراهم کند که یکی از این راهکارها، تخصیص یارانه و یا اعتبار مشخصی به این منظور است.

وی با تأکید بر اینکه باید بازنگری اساسی در نحوه قیمت‌گذاری بلیت اربعین صورت گیرد، افزود: تخلفات و بازار سیاه بلیت سفر زیارتی اربعین باید با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازرسان سازمان هواپیمایی کشور و نیروی انتظامی نظارت و رسیدگی به تخلفات انجام شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان از تشکیل کمیته ویژه‌ای در این کمیسیون برای نظات بر قیمت بلیت هواپیما در ایام خاص، به‌ویژه اربعین خبر داد و خاطرنشان کرد: هر ساله با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی (ع) بازار سیاه بلیت هواپیما ایجاد می‌شود که مسئولان می‌بایست یک بار برای همیشه به این وضعیت نابه‌سامان پایان دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد