چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۲۲۴۱۲۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: نمایشگاه عکس "جلوه های عاشورایی" نمونه بصری ارزشمندی از ثبت هنر آیینی تعزیه بوسیله هنرمندان عکاس است که با نگاه و تکنیک خاص خود به این موضوع پرداخته اند.

به گزارش «سوک» به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان بوشهر؛ امید پارسایی فر در آیین افتتاح نمایشگاه گروهی "عکس جلوه های عاشورایی" گفت: این نمایشگاه متشکل از مجموعه آثار عاشورایی هنرمندان عکاس شاخص کشور و به ویژه استان اصفهان است.
 
وی افزود: با هماهنگی و همکاری که با حوزه هنری اصفهان شد نمایش آثار این هنرمندان در نگارخانه سوره بوشهر ممکن شد.
 
پارسایی فر با اشاره به تعداد آثار بیان کرد: در این نمایشگاه ۲۰ اثر از ۲۰ هنرمند عکاس ارائه شده است.
 
وی ضمن اشاره به موضوع آثار اظهار داشت: اغلب آثار این نمایشگاه از برگزاری مراسم تعزیه باشکوه و صاحب سبک  خمینی شهر تهیه شده است
 
پارسایی فر افزود: این نمایشگاه بیانگر ظرفیت خوب تعزیه، برای معرفی آیین های دینی و فرهنگی ما در قاب هنر، سینما و نمایش دارد که باید بدان توجه بیشتری کنیم.
 
وی با دعوت از علاقه مندان به هنر عکاسی و هنرهای آیینی بیان کرد: نمایشگاه عکس "جلوه های عاشورایی" در راستای آشنایی بیشتر با تجارب و تلاش های سایر هنرمندان کشور برپا شده است.
 
گفتنی است نمایشگاه عکس "جلوه های عاشورایی" تا ۲ مهر ماه در دو نوبت صبح ساعت ۹ الی ۱۲ و بعد از ظهر ساعت ۱۷ الی ۲۰ در نگارخانه سوره حوزه هنری جهت بازدید علاقه مندان برپاست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد