کد خبر: ۲۲۴۱۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
نشست سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر و مدیرکل اداره استاندارد استان بوشهر درخصوص ساماندهی و استانداردسازی خانه‌های بازی و مینی‌پارک‌های سطح شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش سوک؛ احمد بارگاهی سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری در این نشست ضمن تبریک هفته استاندارد، با تاکید بر ضرورت استانداردسازی و ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به تنوع کالاها و خدمات، نیاز جامعه به استاندارد و الزامات آن بر روی کالاها بیش از گذشته احساس می‌شود و وظیفه اداره استاندارد به‌عنوان متولی استانداردسازی سنگین‌تر شده است.

وی با اشاره به این‌که سازمان فرهنگی شهرداری توجه ویژه‌ای به مقوله استانداردسازی داشته و در همین راستا، خانه‌های بازی زیرمجموعه خود را موظف به استانداردسازی کرده است، تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون حدود 90 درصد خانه‌های بازی سازمان با همکاری کارشناسان استاندارد، اقدام به استانداردسازی کرده‌اند و به‌زودی این میزان به 100 درصد خواهد رسید.

بارگاهی درخصوص مینی‌پارک‌ها نیز با بیان این‌که این مراکز تحت نظارت سازمان فرهنگی شهرداری نبوده و متاسفانه با وجود پیگیری‌های مکرر سازمان فرهنگی و مکاتبه با متولیان امر، تاکنون به نتیجه خاصی منجر نشده است، تاکید کرد: متاسفانه با توجه شکایاتی که به سازمان فرهنگی شهرداری می‌رسد، مینی‌پارک‌ها از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و تاکنون چندین حادثه خطرناک در این مراکز به سازمان گزارش شده است.

محمدرحیم بهره‌مند مدیرکل استاندارد بوشهر نیز ضمن تشکر از همکاری سازمان فرهنگی و همچنین حضور و پیگیری سرپرست این سازمان برای حل مشکلات مینی‌پارک‌ها و استانداردسازی این مراکز گفت: کودکان خط قرمز ما محسوب می‌شوند و در این زمینه هیچ کوتاهی‌ای پذیرفته نمی‌شود. این موضوع را به‌زودی در شورای استاندارد استان مطرح می‌کنیم تا به‌زودی شاهد حل مشکلات و ایمن‌سازی این مراکز باشیم.

گفتنی است، در پایان این نشست قرار شد تفاهمنامه همکاری بین سازمان فرهنگی شهرداری و اداره‌کل استاندارد بوشهر در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی منعقد شده و زمینه همکاری‌های مشترک تقویت شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد