چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۲۲۴۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
معاون حوزه هنری:
معاون اجرایی امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور با تاکید بر ایجاد زنجیره ای از تولیدات آثار هنری گفت: استان بوشهر می‌تواند به عنوان مهد هنر مقاومت در کشور معرفی شود.
بوشهر مهد هنر مقاومت در کشور شود/ لزوم ایجاد زنجیره تولیدات هنری
به گزارش سوک، سینا دلشادی ظهر شنبه در نشست شورای اداری حوزه هنری استان بوشهر با اشاره به فعالیت های انجام شده در این نهاد اظهار داشت: خوشبختانه اخیراً توسعه مناسب و چشمگیری در زیر ساخت های هنری در این استان اتفاق افتاده است.

دلشادی افزود: برای انجام فعالیت های فرهنگی به زیرساخت هایی احتیاج است که می بایست در تراز ملی و استانی مهیا شود و در استان بوشهر این امر صورت گرفته است.

وی ضمن اشاره به تعامل موجود در حوزه هنری استان بوشهر و سایر دستگاه های فرهنگی و اجرایی بیان کرد: با توجه به تلاش های انجام گرفته در حوزه های سخت افزاری و زیرساخت ها، انتظار بر پیشرفت در حوزه های تولیدی و نرم افزاری نیز از این استان بیشتر از گذشته می شود.

معاون اجرایی امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور با اشاره به مدیریت حوزه هنری استان بوشهر اظهار داشت: انسجام عملکردها و متانت حوزه هنری متأثر از مدیریت آن است و استان بوشهر با دارا بودن مدیری فعال، دغدغه مند و جهادی توانسته بخوبی رسالت های خود را در این حوزه اجرایی کند.

دلشادی ضمن اشاره به اندیشه و تفکر هنر انقلاب اسلامی بیان کرد: قرن ها فرهنگ مقاومت، استعمار ستیزی و بیگانه ستیزی در استان بوشهر وجود داشته است.

وی افزود: عاملی که باعث می شود، شهید مهدوی، شهید ماهینی و امثال این شهیدان سلحشورانه به قلب دشمن حمله کنند ریشه فکری، فرهنگی و تربیتی انسان هاست.

دلشادی با اشاره به رشادت های رئیسعلی دلواری ادامه داد: زمانی که سابقه مبارزاتی این مبارز و جهادگر آگاه را بررسی می کنیم متوجه می شویم که وی چه پیوندی با حوزه علمیه، علما، فقها و مجتهدین داشته است.

وی افزود: چنین تاریخی به معنای مبارزه و مقاومت آگاهانه و فرهنگ مقاومت شیعی عاشورایی است.

دلشادی با بیان ظرفیت های عظیم فرهنگی استان بوشهر تصریح کرد: این استان می تواند به عنوان پایگاه و مهد هنر مقاومت در کشور معرفی شود.

وی با اشاره به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: وجود چنین شخصیت و دیدگاهی برای هر استان یک فرصت طلایی جهت کار و فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر محسوب می شود.

دلشادی افزود: باعث خرسندی است که حوزه هنری استان بوشهر توانسته با چنین شخصیتی ارتباط گسترده برقرار کند تا جایی که امام جمعه بوشهر مقدمه کتاب های این سازمان را می نویسد.

معاون اجرایی امور استان ها و مجلس حوزه هنری با اشاره به مأموریت های این سازمان بیان کرد: کشف، جذب و پرورش استعداد های جوان هنری و تولید آثار فاخر هنری محور فعالیت های حوزه هنری است.

دلشادی با بیان اینکه حوزه هنری با تولیدات خود زنده است اظهار داشت: تولید است که می تواند هنر انقلاب اسلامی را زنده نگه دارد به خصوص تولیداتی که خود مولد باشند.

وی افزود: کتابی که تولید می شود زمانی زنده تر می شود که بر اساس آن نمایشنامه ای نیز تولید شود.

دلشادی با اشاره به آثار فاخر استان بوشهر گفت: باید زنجیره ای از تولیدات آثار هنری ایجاد شود و زمانی که موضوعی از رشادت ها و دلاوری های یک سرزمین وجود دارد، باید کتاب و داستان آن تولید شود، شعر و موسیقی آن تولید شود، نمایشنامه و فیلمنامه آن نیز تولید شود و زنجیره آن حفظ شود تا به هدف برسیم.

وی در این راستا ادامه داد: نگاه به فرهنگ و روح برخواسته از بومیت استان باید در تولیدات لحاظ شود و اگر به آن توجه نشود فراموش می شود.

دلشادی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانیه ای را ارائه دادند که مهم ترین بیانیه تاریخی چهل ساله این مملکت است و یک سند راهبردی و استراتژیک روبه روی ماست که باید جهادگرانه به آن عمل کرد.

وی افزود: در این راستا حوزه هنری خط مقدم جهاد و مقاومت فرهنگی است و زمانی که به وعده های الهی توجه کنیم پیروزی از آن ماست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد