جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 29
کد خبر: ۲۲۴۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
طی ۷ ماهه سال جاری؛
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در هفت ماهه سال جاری ۱۲۳ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و کارگشایی پرداخت شد.
به گزارش سوک، احمد لطفی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان بوشهر تلاش‌های خوبی را برای توسعه اشتغال و توانمندسازی مددجویان داشته است.

وی از تلاش ویژه برای توانمندسازی اقتصادی و تسهیلات کارگشایی برای رفع مشکلات موردی مددجویان و دیگر نیازمندان غیر مددجو خبر داد و افزود: ترویج سنت قرض الحسنه در جامعه برای کمک به نیازمندان یک ضرورت است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با هدف اعطای تسهیلات کم‌بهره کارگشایی و اشتغال به نیازمندان و با رویکرد جلب مشارکت و جذب سپرده کمک‌های مردمی و کاهش بروکراسی‌های اداری در مراجعه مددجویان به بانک‌ها راه اندازی شده است.

وی از پرداخت هزار و ۸۸۵ فقر وام قرض الحسنه کم بهره در هفت ماهه نخست سال جاری به مددجویان و نیازمندان غیر مددجو خبر داد و افزود: برای این تعداد فقره وام ۱۲ میلیارد و ۳۶۷ میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است.

لطفی با بیان اینکه تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در دو قسمت اشتغال و کارگشایی به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد فقر وام، ۱۳۵ فقره به منظور ایجاد اشتغال پایدار، ۱۸۰ فقره برای تامین ودیعه مسکن، ۲۳۲ فقره برای خرید و تعمیر منازل مسکونی و هزار و۳۳۸ فقره به منظور گره گشایی از مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی و ... در اختیار مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازندان غیرمددجو قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های مشاغل خانگی، طرح‌های تولیدی و خدماتی، کشاورزی و دامداری به مددجویان و سایر افراد نیازمند پرداخت شده است تصریح کرد: وام‌های کارگشایی در زمینه‌های هزینه‌های ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، کمک‌هزینه‌های تحصیلی، اجاره و تعمیرات مسکن بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: وام‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بدون نیاز به سپرده گذاری، با بازپرداخت طولانی مدت و با شرایط ضمانتی آسان به مددجویان پرداخت می‌شود.

لطفی با تأکید بر اینکه اعتبارات این صندوق از منابع کمیته امداد و سپرده خیران تأمین می شود گفت: تعدادی از خیران و نیکوکاران در این صندوق سپرده گذاری کرده اند.

وی با دعوت از خیران درخواست کرد: با سپرده گذاری در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان، ضمن بهره‌مندی از اجر معنوی این کار خداپسندانه در حل مشکلات نیازمندان سهیم باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد