چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۲۴۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۵
یاسر جبرائیلی:
جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارزیابی سیاست‌های کلی نظام گفت: دوری از اقتصاد نفتی باعث رونق اشتغال و افزایش ارزش پول ملی می‌شود.
دوری از اقتصاد نفتی باعث رونق اشتغال و افزایش ارزش پول ملی می‌شود

به گزارش سوک، سید یاسر جبرائیلی چهارشنبه‌شب در جشن آغاز امامت امام زمان (عج) در آبپخش اظهار داشت: ما در کشور با مشکلات و چالش‌هایی مواجه هستیم که دو دیدگاه برای رفع آنها وجود دارد؛ یکی دیدگاه نگاه به خارج و دیگری تکیه به توان داخلی کشورمان.

وی افزود: برجام تجربه‌ای گرانسنگ برای ماست و باید با نگاه علمی و کارشناسی ابعاد و زوایای مختلف آنرا بررسی و برای اقشار مختلف مردم بیان کنیم.

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارزیابی سیاست‌های کلی نظام بیان داشت: ۲۲ مشکل اصلی کشور را احصا کرده‌ایم و ابعاد مختلف آنها را به‌صورت علمی و کارشناسی مورد بررسی قرار داده‌ایم و نتیجه‌ای که گرفته‌ایم آن بوده است که برای حل هیچ یک از آنها نیازی به برجام نبود.

جبرائیلی تاکید کرد: اقتصاد نفتی راه و چاره مشکلات امروز کشور نیست و یقین دارم اگر دو سال نظام صادرات نفت مدیریت شود، شاهد رونق تولید و اشتغال و افزایش ارزش پول ملی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نداشتن نظام مالیاتی درست یکی از مشکلات ما در حوزه اقتصاد است، بیان داشت: رئیس سازمان مالیاتی کشور اعلام کرده است ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد و اگر این میزان وصول شود بخش قابل توجهی از بودجه عمومی دولت تامین می‌شود.

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارزیابی سیاست‌های کلی نظام گفت: واقعا جای تاسف دارد که در انتخابات‌های ما یک کاندیدا میلیاردها تومان هزینه می‌کند تا به مجلس برسد. قطعا چنین کاندیدایی هدفی جز کسب سود و سرمایه ندارد.

وی تاکید کرد: این خود ما هستیم که باید با تصمیم گیری صحیح افرادی را سر کار بیاوریم که از عزت و اقتدار کشور صیانت بکنند.

جبرائیلی با بیان اینکه عزت در حوزه اقتصادی هم مانند حوزه نظامی دست یافتنی است، گفت: در حوزه اقتصادی دو تفکر وابسته و غیر وابسته وجود دارد که یکی مبتنی بر وابستگی به ابرقدرت‌ها و دیگری مبتنی بر وابستگی بر توان و استعدادهای داخلی است که کشور را به یک ابرقدرت تبدیل کرده است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد