جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 10
کد خبر: ۲۲۴۵۵۱
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
سوک گزارش می دهد
اگر همانطور که در 28 شهریور ماه 1394 در قالب یادداشتی از ( مانتوهای شیشه ای و بدن نما در بوشهر جولان می دهند/ http://sook.ir/fa/news/169688 ) گفتیم و به جزء انواع فحاشی در قالب کامنت چیزی ندیدم ، اکنون نیز با بی توجهی مسئولان روبرو شویم، باید تا سه چهار سال آینده ، آرزوی روزگار امروز داشته باشیم آن چنان که همین امروز آرزوی شرایط چهار سال قبل داریم اگر متهم به عقب مانده بودن نشویم.
به گزارش سوک، در حالی که چندین دستگاه اداری و اجرایی با ارتزاق بودجه عمومی در حوزه عفاف و حجاب مسئولیت دارند اما با بی توجهی به مسئولیت خود، نه تنها چشم بر روی بی‌حجابی و بی‌بندوباری بسته اند بلکه با سکوت خود به نوعی با عادی شدن این فضا هم همکاری می کنند!!!

کافی است گذرتان به سواحل استان بوشهر و به خصوص در دو شهرستان تنگستان و عسلویه بیافتد تا در روزهای تعطیل با تعداد فراوانی مسافر و گردشگر از سایر نقاط کشور مواجه شوید که آزادنه کشف حجاب می کنند و تصاویر سلفی و غیر سلفی آنها در فضای مجازی دست به دست می شود.

آش این بی تدبیری به اندازه ای شور شده که کنار گذاشتن روسری و تن پوشی که قدیم ها به آن مانتو می گفتند دیگر به عنوان مظهر کشف حجاب و بی حجابی مد نظر این افراد نیست بلکه  با لباس هایی که مختص فضای اندرونی است در ساحل جلوی چشم همدیگر رژه می روند و فکر می کنند که سواحل استان بوشهر قطعه ای از خاک جمهوری اسلامی ایران نیست .

شاید خیلی ها فکر کنند که تعداد افراد فاقد حجاب اسلامی در سواحل استان بوشهر آن قدرها هم زیاد نیست که نیاز به یک پیوست درست و درمان فرهنگی داشته باشد در حالی که می گوییم سخت در اشتباه هستید چرا که تعداد افراد فاقد حداقل های حجاب در این سواحل آن قدر زیاد است که افرادی که حداقل های حجاب دارند در آنها گم شده اند.

نکته اساسی این است که به محض این که از طریق این رسانه ضرورت احترام به قوانین کشور از جمله قانون عفاف و حجاب را اعلام و خواستار اجرایی شدن آن هستیم عده ای با انتقاد و تخریب سایت سوک، می گویند که مردم دچار مشکلات اساسی در حوزه معیشت و اشتغال هستند و اولویت نباید توجه به موضوع حجاب باشد.

این که در سایه بی توجهی دولت در حوزه اقتصادی، مردم روزگار سختی در عرصه معیشت دارند و بیکاری نیز قوز بالای قوز شده حرفی نیست و به عنوان اولویت مرتب به آن پرداخته و در حد دانش خود پیشنهادهایی نیز ارائه کرده ایم اما نمی شود به این بهانه، فضای بسیار بدی که در روزهای تعطیل بر سواحل استان بوشهر در حوزه بی حجابی و بی بند و باری حکم فرماست را نادیده گرفت.

انتظار می رود که متولیان حوزه حجاب و عفاف در استان به همراه دستگاه های اداری مرتبط با این موضوع، فکری اساسی برای ساماندهی وضعیت موجود در سواحل استان بوشهر داشته باشند تا احساس شود که فریادهایی که از سر مسئولیت دینی از دهان برخی از ائمه جمعه از بی‌حجابی و بی‌بندوباری در سواحل شنیده می شود به گوش آنهایی که باید بشنوند، رسیده است.

به دلیل پاره ای ملاحظات از جمله عدم ترویج بی بندوباری، از بارگذاری تصاویر بی حجابی در سواحل استان بوشهر چشم پوشی می کنیم اما اگر همانطور که در 28 شهریور ماه 1394 در قالب یادداشتی از ( مانتوهای شیشه ای و بدن نما در بوشهر جولان می دهند/  http://sook.ir/fa/news/169688 ) گفتیم و به جزء انواع فحاشی در قالب کامنت چیزی ندیدم ، اکنون نیز با بی توجهی مسئولان روبرو شویم، باید تا سه چهار سال آینده ، آرزوی روزگار امروز داشته باشیم آن چنان که همین امروز آرزوی شرایط چهار سال قبل داریم اگر متهم به عقب مانده بودن نشویم.

یادداشت: مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
1
2
سلام چند مدت پیش در خیابان ساحلی بالاتر از میدان رئیس علی دلواری اکثر انها پلاک یکی از استان های کشور بود با یک وضعیت بسیار بد. مربی جت اسکی که الحمدالله با تمام انها رابطه بسیار نزدیک و دوستانه داشت . حجاب که زیر صفر .دادمان را باید به کی بزنیم . این نشان می دهد مردم ما با بی بند باری کنار امده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
1
1
سلام . کم کاری در ارشاد بیداد میکند . در .......یک نیروی سرایدار خدماتی را با مدرک دیپلم گذاشته اند رئیس ارشاد . به اصول اعتقادی بی اعتنا هستند . به امور فرهنگی توجه ندارد بعد انتظار دارید در خیابانهای شهر نمادهای فرهنگ غربی کم باشد ؟ به دین و زندگی اسلامی کم محلی می کند./ لطفا گزارش کنید
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
1
اگر متن رو خودتون دوباره بخونید متوجه میشید که در بخش های مختفی تکرار شده که حکومت حداقلی به حداکثری، خوب اگر خودتون این ادعا رو دارید دست بکشید از این کاراتون یا اینکه نونتون تو این اوپیچک بازی ها است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
0
شما که حتی یک کلمه درباره سیزده آبان ننوشتید حق اظهار نظر در این رابطه را ندارید
حسینی بوشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
1
آقای جشنی پور شکمت خیلی سیره ماشالله ....بهت ساخته .....بایدم به فکر این چیزها باشی آقای فعال رسانه
مدیر پایگاه ضمن تشکر از شما بایت ارسال نظرتان از این که قادر به تایید همه نظرات شما نیستیم پوزش می خواهیم.
بسيجي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
0
سلام همان گونه كه اشاره كرديد چندين دستگاه اداري و اجرايي متولي مسئله حجاب ميباشند و هر كدوم از اينها ميگويند كه وظيفه ديگري است و در برخورد با بي حجابي هيچ كدوم هم هيچ كاري نميكنند باز هم خدا بيامرزه پدر و مادر شما كه حداقل اطلاع رساني ميكني البته موضوع بي حجابي نه تنها در ساحل بيداد ميكند بلكه در شهر بوشهر هم زياد تعريفي نيست
از همين جا از جناب آقاي صفايي بوشهر نماينده محترم مقام معظم رهبري عاجزانه درخواست ميكنم تا به اين موضوع فورا" رسيدگي كنند و به اين ارگانهاي الاف و بيكار دستور دهند تا با اين موضوع برخورد كنند. و اگر اين ارگانها ظرف 2 ماه آينده كاري نكردند ما بسيجيان بوشهري آماده دستور ايشان جهت برخورد با اين موضوع ميباشند
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
1
خیلی جنجال میکنی رفیق اینجوری کسی موافقت نیست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
0
خدا پدر و مادرت بیامرزه .به خدا ما خون گریه کنیم کم هست .حیف بوشهر.حیف مردم بوشهر حیف خون شهدا حیف حیف.تساهل و تسامح چقدر زیاد شده است.توروخدا مسولین نترسید.این قانون خدا هست.وا... خدا هست نکنید اینکار و جلوشون بگیرید
یه جمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
0
سلام بر شما و سایت وزین و سخنان گوهربارتون
والا سواحل بندر طاهری به سمت عسلویه این چند روز تعطیلات به لطف دوستان از تمامی سواحل ترکیه و .... پر رنگ و لعاب تر شده بود. اگر جرات کنی و کلامی حرف بزنی بهشون می خوان بکشنت.
موندم پس این همه سازمان های مختص امر به معروف و نهی از منکر کجان؟
اداره ارشاد کجاست؟
اصلا پلیس مبارزه با جرایم اینچنینی کجاست؟
و ......
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
0
0
باسلام.
درود خدا بر دکتر چشنی پور که به موضوع مهم حجاب مطلب زدن.
واقعا شهداء از عملکرد ما ناراحت نمی شوند؟
چرا مسیولین امر اقدامات عملی انجام نمی دهند؟
آیا در یک کشور که حکومت آن بر مبنای قرآن کریم بنا شده باید دچار وضعیت اسفناک بی حجابی و بی بندباری شود؟
واقعا کجایند کسانی که یک روز برای این مساِل کف می پوشیدند؟
امربمعروف و نهی از منکر تنها با چند جلسه مشکل حل نمی کند و باید بصورت تخصصی و استفاده از جوانان مومن و انقلابی استفاده کرد.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
0
1
خیابون بیمارستان برازجون از خیر سر سرپرست....و..... اداره ..... دشتستان که داد همه مردم ولایتمدار و مومن رو دراورده و خون به جگر .... کرده از فساد فرهنگی و هنری . رسیدگی کنید چرا با وجود ... و .... و .... باید سکان اداره به دست یک فرد بیربط و بی کفایت باشه ؟ چرا مدیرکل بی تفاوته . سوک به عنوان فریادرس عمل کتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
0
0
با سلام لطفا" از خبرنگاراني مانند آقاي جشنی پور تقدير بشه تا انگيزه ايشان بيشتر بشه براي تهيه چنيه مطالبي
غیرت بوشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
1
0
وقتی غرت تو مرد نباشه زنا ایجوری میشن،اگه حکومت کاری نمیتونه کنه که مثل بقیه مسایل نمیتونه،بذارید ما جوونا جلوشون بگیریم.میگن قبل انقلاب وقتی کارمندای یک نهاد نظامی که از استان های دیگه تو بوشهر دنبال فساد بودند .توسط جونای بوشهری تو خیابون لیان تکه تکه شدن.الان کوو جوون غیرات دار کوووووووووووو؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
خسته نباشید .لطفا به وضعیت نابسامان ارشاد برسید و‌ گزارش کنید که چه جفایی به هنر رفته است .ادامه کار این سرپرست با مدرک دیپلم و قرارداد نیروی خدماتی خسران ابدی است ..سوک همیشه به شفافیت و بیطرفی و‌ احقاق حق معروف است لطفا هنرمندان را در مقابل یک سرپرست بی کفایت حمایت که نه فریادرسان باشید .تشریف ببرید و‌درددل دوستان زا بشنوید.طومارمان در جهت مبارزه با بدحجابی در برخی کارهای هنری و بی تفاوتی و‌بی کفایتی سرپرست طویل المدت غیر مناسب را به امید حق در همین هفنته در مقابل ارشاد برپا میکنیم
........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
2
جلوی دزدی و اختلاس بگیرید خودتون و گول نزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
1
0
4 تا مثل اينها هستند كه دزدي ميكنند بعدش ميان خوشگذروني كنار ساحل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
0
1
تو فکر بنزین باشید چکار مردم دارید هرکی هرچه دلش خواست بپوشه خودش فردای قیامت میخاد جواب بده
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد