يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 31
کد خبر: ۲۲۴۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر:
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: نگاه ویژه‌ای به تربیت‌بدنی و سلامت در مدارس استان بوشهر داریم.
نگاه ویژه‌ای به تربیت‌بدنی و سلامت در مدارس استان بوشهر داریم

به گزارش سوک، علیمراد کرمی صبح شنبه در گردهمایی معاونان پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان بوشهر اظهار داشت: تربیت بدنی و سلامت از وظایف خطیر و مسئولیت معاونت پرورشی و تربیت بدنی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه حوزه تربیت بدنی و سلامت دیرتر از دیگر حوزه ها به آموزش و پرورش اضافه شده است اظهار داشت: حوزه تربیت بدنی و سلامت در همین مدت، فعالیت بسیار گسترده ای در راستای تقویت نشاط، شادابی و سلامت روحی و روانی و همچنین سلامت جسمی دانش آموزان داشته است.

کرمی هزینه کردن در حوزه تربیت بدنی و سلامت را یک سرمایه گذاری مناسب دانست و تصریح کرد: دانش آموزان امروز آینده این نظام هستند و سلامتی جسمی و روحی دانش آموزان باید مورد توجه همه مردم و مسوولان باشد.

وی با بیان اینکه طرح یاری گران زندگی مورد تاکید استانداری و ستاد پیشگیری از مواد مخدر است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح یاری گران زندگی کمکی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد خانمان سوز است باید به خوبی در شهرستان ها و مناطق اجرایی شود و بازخوردها و پایش های فصلی داشته باشد.

کرمی با بیان اینکه رسالت حوزه پرورشی بر دیگر حوزه های آموزشی و پروشی ارجعیت دارد اظهار داشت: همه واحد های آموزش و پرورش در راستای پرورش اقدام می کنند تا حوزه پرورشی بتواند بهتر فعالیت های خود را پیش ببرد.

وی هدف آموزش و پرورش را تربیت دانش آموزان دانست و ادامه داد: تربیت، اداره و هدایت جریان ارتقایی رشد بشر به سوی کمال بی نهایت است و آموزش و پرورش نباید از این فرایند غافل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در موضوعات فرهنگی توجه ها معطوف به مدارس است گفت: آموزش و پرورش به دلیل نیروی انسانی مجرب با کمترین هزینه می‌تواند بهترین بازخورد را در موضوعات فرهنگی داشته باشد.

کرمی افزود: آموزش و پرورش در بیشتر فعالیت های اجتماعی نقش آفرین است و اگر آموزش پای کار نباشد بیشتر اقدامات در جامعه معطل می ماند.

وی به تشریح فعالیت های آموزش و پرورش در اجلاس سراسری نماز پرداخت و یادآور شد: با توجه به اینکه اجلاس سراسری نماز در سال جاری با رویکرد دانش آموزی برگزار می شود آموزش و پرورش استان باید با جدیت اجلاس سراسری نماز را پیش ببرد و نسبت های سال گذشته در این موضوع فعال تر اقدام کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: آثار و مقالات دانش آموزان و فرهنگیان در بحث فراخوان نماز و مدرسه، یادواره شهدای گرانقدر انقلاب به خصوص شهدای دانش آموز و تدوین کتاب تخصصی شهدا از دیگر موضوعات مهمی است که در سال جاری باید مورد توجه حوزه پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش استان باشد.

کرمی اردوی راهیان نور را یک اردوی تفریحی، فرهنگی و زیارتی دانست و اضافه کرد: اردوهای راهیان نور به عنوان یک اقدام فرهنگی تاثیرگذار در سال جاری با همکاری سپاه پاسداران انقلاب با جدیت بیشتری برگزار شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد