دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 25
کد خبر: ۲۲۴۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر گفت: مسئله خط انتقال آب به منطقه بهمنی بوشهر بعد از ۴۰ سال انجام و مشکل انتقال آب به بهمنی با همت مدیران و کارشناسان حوزه آب و فاضلاب شهری حل شد.
مشکل خط انتقال آب به منطقه بهمنی بوشهر بعد از ۴۰ سال حل شد

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند صبح شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه آب استان بوشهر اظهار داشت: بسیج امکانات موجب شد تا در تابستان گذشته کمترین مشکل در تامین آب روستاها داشته باشیم.

وی ادامه داد: اقدامات استان‌های معین واقعا خوب بود به طوری که از سه میلیارد تومان اعتبار مدیریت مصرف آب در استان تهران یک میلیارد تومان به استان بوشهر اختصاص یافت.

گراوند با تاکید بر نظارت جدی بر پروژه خط انتقال آب سیراف به جم گفت: مدیران حوزه شهری با همکاری معاونت عمرانی استانداری بر اجرای پروژه های آب شیرین کن در نقاط مختلف استان نظارت داشته باشند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه به پروژه سد اخند اعتبار جدید تزریق خواهیم کرد، خواستار تسریع در اجرای این پروژه مهم در استان شد.

گراوند افزود: بر اساس یک رویه ثابت هر دو هفته یکبار با حضور مدیران حوزه آب، مسائل و مشکلات این بخش مورد بررسی قرار می ‌گیرد.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای تسریع در اجرای پروژه‌های آبی استان بوشهر بیان کرد: یکی از اقدامات بزرگی که در حوزه تامین آب در حوزه شهری بوشهر انجام شد، خط انتقال و اتصال آب در منطقه دو بوشهر( بهمنی ) بود.

گراوند افزود: با تلاش‌ها و پیگیری‌های حوزه آب و فاضلاب شهری، تامین آب مناسب برای حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت از منطقه بهمنی بوشهر با موفقیت انجام شد و باید از مسئولان آب و فاضلاب شهری بابت اجرای این پروژه قدردانی کرد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: این اقدام بزرگ بعد از ۴۰ سال انجام و مشکل انتقال آب به بهمنی با همت مدیران و کارشناسان حوزه آب و فاضلاب شهری حل شد.

گراوند گفت: برای حل مشکل انتقال آب به تنگکها هم در تلاش هستیم و همچون منطقه بهمنی، مسئله انتقال آب به تنگکها هم برطرف خواهیم کرد و با اتصال خطوط انتقال آب، نگرانی‌ها در مناطق تنگک‌ها هم برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه حمایتهای ما از اجرای طرح‌های حوزه آب در استان ادامه دارد، گفت: یکی از اقدامات بزرگی که در شهر بوشهر انجام شد اجرای پروژه فاضلاب شهر بوشهر است که در مساحت ۳۸ هکتار در حال انجام است، ضمن اینکه سازمان برنامه و بودجه استان، طلب ۳۰ میلیارد تومانی استان برای اعتبارات فاضلاب بوشهر را با جدیت پیگیری کند.

استاندار بوشهر ادامه داد: خط انتقال آب به چهارمحل قدیم بوشهر هم تعریف شده و بر اساس اعلام مدیران حوزه آب شهری استان، ۱۰ میلیارد تومان هم اعتبار در نظر گرفته شده ومناقصه اجرای طرح هم فراخوان شده است.

وی افزود: هم اکنون ۴۰ کیلومتر اجرای طرح فاضلاب در بافت قدیم بوشهر در حال انجام است و اجرای این میزان کار در ۳۸ هکتار بافت قدیم بوشهر، اقدامی بزرگ است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد