پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 02
کد خبر: ۲۲۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
دبیر کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر:
دبیر کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر گفت: کنگره شهدای استان بوشهر هر ۱۰ سال یک بار برگزار می‌شود.
به گزارش سوک، سرهنگ علیرضا غریبی صبح شنبه در نشست هماهنگی یادواره سرداران و ۲۰۰ شهید شهرستان تنگستان اطهار داشت: از دو سال مقدمات برگزاری کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر آغاز شده است.

وی افزود: پس از نخستین نشست با استاندار بوشهر به عنوان رئیس ستاد اجرایی این کنگره، هماهنگی های لازم با فرمانداران دهگانه استان انجام تا همه شهرستان ها در اجرای مناسب یادواره شهدای هر شهرستان که به عنوان پیش نیاز برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر است مشارکت مناسبی داشته باشند.

دبیر کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر با اعلام این که هر ۱۰ سال یک بار کنگره شهدا در استان بوشهر برگزار خواهد شد، بیان کرد: دبیرخانه کنگره تعطیل نمی‌شود و به دنبال این هستیم که بین دو کنگره تولیدات مناسبی نیز در عرصه های مختلف جمع آوری شود.

غریبی ادامه داد: یکی از مهمترین کارکرد این کنگره خلق آثاری از شهدا در قالب تالیفات است تا به عنوان یک میراث ارزشمند برای نسل هایی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند و نسل های آینده به یادگار بماند.

وی عنوان کرد: از آنجا که یادواره شهدای تنگستان در ۱۴ آذرماه انجام می شود نیاز است که با یک فضاسازی محیطی و رسانه ای، اقشار مختلف جامعه و به خصوص جوانان در اجرای آن دخیل باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد