پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 09
کد خبر: ۲۲۴۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دانشگاه رفتن برای همه الزامی نیست، ولی مهارت داشتن برای همه الزامی است. ساخت مدارسی که بتوانند مهارتی به دانش آموزان آموزش دهد، اهمیت دارد.
ابتکار: دانشگاه رفتن برای همه الزامی نیست
به گزارش سوک، معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مراسم بانوان و خیرین مدرسه‌ساز اظهار کرد: شرایط آموزشی کشور در بین کشور‌های منطقه خوب است، ولی باید بیشتر در این زمینه‌ها تلاش کنیم.

ابتکار افزود: اگر تلاشمان در این حوزه‌ها را افزایش ندهیم، قطعا از بقیه کشور‌ها عقب می‌افتیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: قبل از انقلاب زیر ۴ درصد از دانش آموزان مناطق محروم در مناطق مرزی و روستایی امکان تحصیل داشتند. هم اکنون جمعیت دختران در مناطق روستایی سه تا چهار برابر پسران است و باید به آن‌ها توجه بیشتری شود.

ابتکار افزود: نقش خیرین مدرسه ساز برای برقراری عدالت آموزشی  مهم است.

ابتکار افزود: در موضوع آموزش دسترسی برابر و خدمات برابر باید برای همه فراهم شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: باید در ساخت و معماری مدرسه به هویت ایرانی توجه کرد و در مدرسه ساری باید به هویت ملی توجه شود. خیرین می‌توانند در ساخت مدارس هوشمند نیز اقدامات خوبی انجام دهند. مهارت‌های کار و کارآفرینی نیز مهم است و هر دانش آموز باید در رشته‌ای تحصیل کند که یک مهارت نیز کسب کند.

ابتکار گفت: دانشگاه رفتن برای همه الزامی نیست، ولی مهارت داشتن برای همه الزامی است. ساخت مدارسی که بتوانند مهارتی به دانش آموزان آموزش دهند، مهم است.

منبع:میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد