پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 02
کد خبر: ۲۲۴۷۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست؛
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست، طرح پایش وضعیت زیست محیطی شناورها در بندر بوشهر آغاز شد.
طرح پایش وضعیت زیست محیطی شناورها در بندر بوشهر آغاز شد

به گزارش سوک،فرهاد قلی‌نژاد  اظهار داشت: به منظور جلوگیری از گسترش آلودگی‌های زیست‌محیطی، پایش زیست محیطی کشتی‌ها و شناورها شامل کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در بوشهر آغاز شد.

وی با اشاره به انجام این طرح با مشارکت کارشناسان محیط زیست و همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خاطرنشان کرد: مدیریت پسماندها، آب توازن، نشتی‌های نفتی و سایر آلاینده‌ها و سایر اسناد و مدارک کنترل و همچنین آلاینده‌ها در این پایش بررسی می‌شود.

قلی‌نژاد با اشاره به بازدید از بخش‌های مختلف کشتی در قالب این بازدیدها بیان کرد: گواهینامه‌های پسماند، آلودگی هوا، آب توازن کشتی، دفاتر ثبت مواد نفتی و روغن مصرفی و نحوه دفع آن در خَن شناور ارزیابی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: رعایت اصول محیط زیستی به منظور جلوگیری از آلودگی زیست بوم دریا بر اساس قوانین و مقررات داخلی و بین المللی و کنوانسیون‌ها توسط کشتی‌ها و شناورها ضروری است.

وی از پایش میزان خروجی ضایعات مواد نفتی، نحوه دفع فاضلاب انسانی و سایر الزام‌های زیست‌محیطی کشتی‌های تجاری خبر داد و گفت: بخش‌های مختلف کشتی شامل مخازن تفکیک، مدیریت پسماند و سامانه جداکننده مواد نفتی از آب بازدید شد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد