پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 28
کد خبر: ۲۲۴۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
در همایش مطالبه ­گری، بایدها و نبایدها
هم زمان با هفته گرامیداشت بسیج و به همت معاونت اجتماعی سپاه امام صادق(ع) و سازمان بسیج رسانه استان بوشهر همایش مطالبه ­گری، بایدها و نبایدها در سالن اجتماعات اداره کل تأمین اجتماعی استان بوشهر برگزار شد.
به گزارش سوک، هم زمان با هفته گرامیداشت بسیج و به همت معاونت اجتماعی سپاه امام صادق(ع) و سازمان بسیج رسانه استان بوشهر همایش مطالبه ­گری، بایدها و نبایدها در سالن اجتماعات اداره کل تأمین اجتماعی استان بوشهر برگزار شد.

سرهنگ عبدالرضا دشتی، جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع)

* خوشبختانه با هوشیاری مردم فتنه بزرگی که قرار بود رخ دهد به محض تولد، مُرد و مردم با حضور خود در راهپیمایی بار دیگر نشان دادند که پشت سر نظام هستند و محکم هم پای کار ایستاده ­اند.

حجت الاسلام رنجبر ، امام جماعت روستای درودگاه شهرستان دشتستان

* کار کردن در مسجد با کار کردن با محوریت مسجد تفاوت دارد که متأسفانه امروز شاهد این مسئله هستیم که مساجد ما به یک نمازخانه تبدیل شده ­اند و امام جماعت مسجد اختیارات ناچیزی در محیط مسجد دارد که این یک ضعف بزرگ است.

همایش مطالبه­ گری، بایدها و نبایدها در بوشهر برگزار شد

* کاری که ما در این روستا انجام دادیم 25 کارگروه از خود مردم تشکیل دادیم که هر کارگروه در یک زمینه، مطالبات و مشکلات روستا را پیگیری می ­کند.

*تشکیل این کارگروه ­ها باعث شده است تا یک تحرک و امیدی در مردم ایجاد شود که خوشبختانه این کارگروه ­ها تاکنون توانسته ­اند خیلی از مشکلاتی را که حل آن ­ها سخت بود و سال ­ها حل نشده و برای مردم یک عقده شده بود، حل کنند.

مهدی مقاتلی، بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر

* مطالبه گری باید همراه با بصیرت باشد، مردم جامعه باید با نقدهای سازنده بتوانند مطالبات خود را مطرح کنند، اما در اغتشاشات اخیر کشور، مطالبه گری اجتماعی جای خود را به اقدامات خرابکاری داد.

 * مطالبه گری اجتماعی یک اراده عمومی است که  برای متقاعد کردن مسؤولان و متولیان امر به شمار می‌رود.

همایش مطالبه­ گری، بایدها و نبایدها در بوشهر برگزار شد

* مطالبات اجتماعی با سه هدف حقوق قانونی، حقوق شهروندی و خواسته‌های اجتماعی افراد انجام می‌گیرد، بهترین شیوه مطالبه گری اجتماعی از طریق تریبون‌های آزاد، رسانه‌ها، نماز جمعه‌ها و یادداشت‌ها صورت می‌گیرد.

* با اشاره به ویژگی‌های افراد آتش به اختیار که از سوی مقام معظم رهبری مطرح‌ شده بود، تفکر و شناخت دشمن، عمل بر مبنای موزاین اصول، حضور درصحنه و عمل در چارچوب قانون از ویژگی‌های افراد آتش به اختیار است.

دکتر فقیه، عضو قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان بوشهر

* دانشجویان می ­توانند مسائل تخصصی کشور را از طریق مطالبات خود دنبال کنند و با انجام کار دقیق و تخصصی، مطالبات خود را به یک گفتمان تبدیل کنند.

همایش مطالبه­ گری، بایدها و نبایدها در بوشهر برگزار شد

* مطالبه ­گری اگر به صورت تخصصی انجام شود می­ تواند به شدت تأثیرگذار باشد و اگر قرار است مطالبه­ گری در جامعه به خوبی صورت گیرد فراهم کردن یک محیط امن نیز برای مطالبه­ گر از اهمیت زیادی برخوردار است.

 محسن مهدیان ، معاون خبر خبرگزاری فارس

* امروز غرب از دو روش غفلت و انحراف سعی دارد جریان مطالبه‌گری را نابود کند، متأسفانه برخی از افراد به اسم عدالت‌خواهی و مطالبه گری ناآگاهانه مسبب انحراف در عدالت‌خواهی می‌شوند.اگر مردم مطالبه گر باشند، آن‌وقت امید به اصلاح در جامعه زیاد می‌شود.

* اگر امروز مردم به خاطر بنزین به خیابان‌ها می‌ریزند، به این دلیل است که مسؤولان به‌موقع پاسخگو نیستند، اگر قبل از گرانی بنزین، این موضوع را در رسانه ملی مطرح می‌کردند، مردم اقناع می‌شدند و شاهد چنین اغتشاشاتی در برخی شهرها نبودیم.

*برخی در مسائل خصوصی مردم و به اسم فساد ایجاد هیاهو کنید و آبروی افراد را به اسم عدالت‌خواهی از بین ببرید.

* عدالت‌خواهی فانتزی، نوعی مطالبه است که مشکلات اصلی دیده نمی‌شود و مشکلات کوچک‌تر دیده می‌شود . برخی به دنبال هیجانی کردن  و سلفی گرفتن با فساد هستند و برای این کار اغلب سلبریتی‌ها را در نظر دارند در حالی که مشکلات و فسادهای بالاتری در همان موضوع وجود دارد اما چون هیجانی نیست، به ریشه فساد نمی‌پردازند.

* عدالت‌خواهی خیالی به معنای آرمان‌خواهی محض است، اگر عدالت‌خواهانی باشند که صبور نباشند و انتظار داشته باشند که یک‌شبه مشکلات حل شود، دچار انحراف می‌شوند.

*برخی عدالت‌خواهی رابین‌هودی دارند و همیشه فریاد فساد داشته و احساس می‌کنند به‌ غیر از خودشان هیچ‌ یک از مردم و مسؤولان پیگیر فساد نیستند، در حالیکه موضوعات مهم‌تری وجود دارد که به خاطر هیجانی نبودن فساد، به این موضوعات ورود نمی‌کنند.

*حضور جریان افراد مطالبه گر در میان مردم از مهم‌ترین اقدامات عدالت‌خواهان است. جریان عدالت‌خواهی آن موقع موفق است که وقتی اقدامی انجام شد، دیگران هم به حمایت از آن برخیزند و جریان عظیمی را به همراه مردم به راه بیندازند.

همایش مطالبه­ گری، بایدها و نبایدها در بوشهر برگزار شد

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد