جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 22
کد خبر: ۲۲۵۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
آیین نمادین توزیع شیر رایگان در مدارس استان بوشهر با حضور مدیران آموزش و پرورش استان برگزار شد.
توزیع شیر رایگان در مدارس استان بوشهر آغاز شد

به گزارش سوک، علیمراد کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر صبح چهارشنبه در این آئین اظهار داشت: از امروز شیر در مدارس استان بوشهر به صورت رایگان توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه شیر به عنوان یک تغذیه سالم باید مورد توجه و ترویج باشد گفت: این آیین نمادین به منظور ترویج فرهنگ استفاده از شیر در سبد غذایی خانواده ها و دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه مناطق کم برخوردار کشور از سهمیه شیر مدارس برخوردار شده اند افزود: ۹ استان کشور از سهمیه شیر رایگان بهره مند می‌شوند که استان بوشهر نیز یکی از این استان‌ها است.

کرمی به جامعه هدف این طرح اشاره کرد و یادآور شد: همه دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول دولتی و غیردولتی و همچنین پیش دبستانی های ضمیمه مدارس دولتی جامعه هدف این طرح خواهند بود و همکاران فرهنگی این دوره های تحصیلی نیز از شیر رایگان مدارس بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: در استان بوشهر نیز بیش از ۱۸۱ هزار نفر دانش آموز و همچنین ۱۱ هزار همکار فرهنگی تحت پوشش شیر رایگان در مدارس قرار می گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به شیوه توزیع هفته ای شیر در مدارس اشاره کرد و یادآور شد: شیر رایگان مدارس تا پایان سال تحصیلی جاری، هفته ای ۲ تا ۳ نوبت در قالب ۶۰ وعده غذایی در بین دانش آموزان توزیع خواهد شد.

کرمی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز طرح است گفت: شرکت تولیدکننده شیر توسط اتحادیه صنایع لبنی و وزارت صمت با توجه به توان تولید کارخانه انتخاب خواهد شد و آموزش و پرورش نیز وظیفه نظارت بر روند اجرای طرح شیر مدارس را دارد.

وی خطاب به دانش آموزان تاکید کرد: برای داشتن تنی سالم و پرتوان از نعمت خدادادی شیر که حاوی انواع مختلف ویتامین ها است استفاده شود تا با داشتن جسمی سالم آینده سالم و روشنی برای خود ترسیم کنید/مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد